Sedinovci sa rozlúčili vo veľkom štýle
zdroj: TASR/AP

Legendy Vancouveru Canucks Henrik a Daniel Sedinovci odohrali svoj posledný zápas pred domácim publikom „kosatiek“. A išlo o rozlúčku vo veľkom štýle.

Obe švédske dvojičky mali podiel na prvom góle Canucks a svoju veľkú chvíľu si nechali na rozhodujúci moment. V predlžení totiž skóroval Daniel Sedin po prihrávke Henrika a Vancouver tak porazil Arizonu 4:3 po predĺžení.

To, že išlo o symbolickú bodku, podčiarkli aj štatistické údaje. Pre Daniela Sedina išlo o 22. gól sezóny, pričom na drese nosí číslo 22. Prvý gól Vancouveru pritom strelil Daniel po Henrikovej prihrávke v 33 sekunde druhej tretiny. Číslo 33 má Henrik na chrbte.

Po víťazstve si obaja Sedinovci vychutnali dlhé ovácie zaplnenej haly.

„Nemohli sme ani len snívať o krajšom konci nášho pôsobenia v tejto hale. Bolo to veľmi emotívne,“ vyslovil sa Daniel Sedin, ktorého doplnil Henrik: „Už keď som sa ráno zobudil, vedel som, že to bude veľký deň. Snažil som sa preto užiť si každú minútu tohto večera.“

„Hovorili sme o tom pred zápasom a vedeli sme, že to bude poriadne hlučné. Nezabudnuteľný zápas. Dvojičky odohrali parádne stretnutie a boli výrazne žeraví. Parádny záver,“ poznamenal ich partner z útoku Alexander Edler.

Tridsaťsedemroční Sedinovci debutovali v NHL v roku 2000, po tom, čo si ich Vancouver vybral v drafte v roku 1999. Henrik získal v roku 2010 Hartovu trofej a o rok neskôr ukoristil Henrik Art Ross Trophy a cenu Teda Lindsaya. Obaja sú výrazne podpísaní aj pod postupom Vancouveru do finále Stanleyho pohára v roku 2011.

Obaja nazbierali v NHL vyše tisíc bodov a patria im pozície lídrov klubových štatistík Canucks v počte zápasov a bodov (v oboch prípadoch vedie Henrik pred Danielom). Daniel je však pre zmenu najlepším klubovým strelcom histórie.

Zdroj: USAToday.com