HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nič nie je stratené, neklesá na duchu Sojčík
zdroj: jäzva

Nič nie je stratené, neklesá na duchu Sojčík

Hokejový Trenčín smúti. Dukla v dvoch vyrovnaných stretnutiach pred skvelým publikom nezískala ani jedno víťazstvo. Do Banskej Bystrice odchádza za nepriaznivého stavu 0:2 na zápasy.

Finálová séria prináša skvelý hokej, ktorý je dobrou reklamou na Tipsport ligu. Úvodné dve stretnutia sa stali korisťou obhajcu majstrovskej trofeje spod Urpína. Včera sa Trenčania síce ujali vedenia, no v závere opäť iba doťahovali vedenie Banskej Bystrice. Rozhodnutie napokon priniesli samostatné nájazdy, v ktorých mali viac kľudu na hokejkách barani.

„Ako nás oni dva razy porazili na Sihoti, to isté musíme my urobiť u nich a zrovnať sériu. Oba duely boli dramatické. Rozhodovalo predĺženie a samostatné nájazdy. Dokážeme hrať so súperom vyrovnanú partiu. Určite pre nás nič nie je stratené,“ povedal tesne po konci stretnutia člen prvej útočnej formácie Dukly Peter Sojčík.

V sobotňajšom zápase pôsobili zverenci trénera Petra Oremusa o niečo lepším dojmom ako v piatok. K triumfu im nechýbalo veľa, no v rozhodujúcich chvíľach to boli Banskobystričania, ktorí boli úspešnejší.

„V poslednej tretine sme opäť iba doťahovali manko. Znova sa nám to podarilo, čo je skvelé. Nedokázali sme však súpera pretlačiť v predĺžení ani samostatných nájazdoch. Verím, že viac šťastia budeme mať pod Urpínom,“ pokračoval 31-ročný rodák z Dubnice nad Váhom.

Finálové stretnutia rozhodujú detaily. To sa potvrdilo v oboch stretnutiach na trenčianskom ľade. Zdá sa, že rozhodujúcim faktorom sú zámorskí hokejisti v drese Banskej Bystrice. Okrem jediného strelili všetky góly svojho tímu.


Trenčín - Banská Bystrice 2 finále (189 obrázkov v galérii)

V neposlednom rade má Bystrica viac síl, keďže semifinálovú sériu s Nitrou ukončila už po štyroch stretnutiach.

„Hráme play off. Každý zápas sa ide až do krvi. V tomto duchu sa pôjde až do konca. Je na každom z nás, aby sa dal za dva dni dohromady a v utorok budeme na ľade opäť stopercentne pripravení,“ dodal odhodlane Sojčík.

V predĺžení druhého finálového zápasu bolo na domácich vidieť, že im dochádzajú sily. Vtedy prišli chvíle gólmana Michala Valenta. 

„Dva rýchle góly v priebehu záverečnej tretiny nám na pohode nepridali. V predĺžení som sa chytil a podržal mužstvo, z čoho mám radosť. Nájazdy sme mali dobre rozohrané. Po prvej sérii sme viedli, no Asselin ukázal veľké hokejové majstrovstvo,“ povedal Valent.


Žlto-červení pred záverečnou tretinou pritom mali všetky tromfy vo svojich rukách. Aj keď bol súper v druhej časti aktívnejší, po Sojčíkovom góle svietil na tabuli stav 2:1. Dva nešťastné momenty však znamenali zvrat skóre na 2:3.

„Pri vyrovnávajúcom som zbytočne vyletel a snažil sa pokryť puk. Odrazil sa odo mňa. Bol to skutočne smolný moment. Nedostávame góly z priamych striel, ale z dorážok. Musíme si na ne dávať väčší pozor,“ prízvukoval martinský rodák. 

Pri otázke, čo treba pred ďalšími dvoma zápasmi zmeniť, mal odpoveď jednoznačnú.

„Potrebujeme začať víťaziť. Duely na domácom ľade boli vyrovnané. Hrá sa na štyri víťazné stretnutia a nič ešte nie je rozhodnuté. Ideme ďalej so zdvihnutými hlavami,“ zakončil rozhovor Valent.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk