HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Veľká noc Pastrňáka, o rekord obral aj legendárneho Gretzkeho
zdroj: boston bruins

Veľká noc Pastrňáka, o rekord obral aj legendárneho Gretzkeho

Na tento zápas David Pastrňák tak skoro nezabudne. V druhom play-off súboji Bsotonu proti Torontu prispel český útočník k triumfu 7:3 hetrikom a troma asistenciami a vo veku 21 rokov a 324 dní sa stal najmladším hráčom histórie NHL so ziskom šiestich bodov v zápase vyraďovacej časti. Obral tak o jeden z rekordov legendárneho Wayna Gretzkeho, ktorému sa podarilo získať šesť bodov vo veku 22 rokov a 81 dní.


Pastrňák okrem toho vyrovnal rekord Bostonu v počte bodov v zápase play-off (Phil Esposito 1969 a Rick Middleton 1983) a aby toho nebolo málo, vyrovnal aj klubový rekord Esposita (zisk 9 bodov počas dvoch play-off zápasov).

„David sa už cíti v play-off pohodlne,“ okomentoval magickú noc svojho mladého zverenca tréner Bruce Cassidy. „Bol to pre neho prelomový večer. Teraz sa môže obzrieť a povedať – získal som šesť bodov v play-off zápase. A strelil som pritom hetrik. Je to špeciálne.“


Pastrňák pritom potreboval na tri góly iba štyri strely.

„Ak mám byť úprimný, tak ja som v prvom rade šťastný, že mám šancu hrať s takýmito hráčmi. Takúto šancu by uvítal každý mladý hráč na svete,“ upriamil Pastrňák pozornosť na spoluhráčov z útoku Patrice Bergerona a Brada Marchanda. Táto trojica nazbierala v priebehu jediného zápasu 14 bodov a počas dvoch duelov série ich má na svojom konte 20. „Obaja mi dávajú veľké lekcie. Snažím sa ich počúvať a učiť sa od nich. Obzvlášť tento rok.“

Toronto má teda pred sebou jasnú výzvu. Ak nedokáže zastaviť rozbehnutú údernú formáciu Bruins, môže zabudnúť na ukončenie bradatého čakania na zisk Stanleyho pohára. To trvá už od roku 1967.

The stars are aligned.

Príspevok, ktorý zdieľa Boston Bruins (@nhlbruins),

@davidpastrnak wants to hear you Boston!

Príspevok, ktorý zdieľa Boston Bruins (@nhlbruins),

Najnovšie z klubu: Boston Bruins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk