HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Viva Las Vegas! Zlatí rytieri odolali sile Kráľov a mieria za postupom
zdroj: TASR/AP

Viva Las Vegas! Zlatí rytieri odolali sile Kráľov a mieria za postupom

Po dvoch prehrách v Las Vegas vstúpili hráči Los Angeles Kings do súboja proti „zlatým rytierom“ s ľahko čitateľným plánom. Ten bol založený na výraznej tvrdosti a fyzickej hre, ktorá mala poslať nováčika súťaže k ľadu.

Plán však nevyšiel a Golden Knights opäť raz ukázali, že ich výsledky nie sú náhodou. Rýchlosť a šikovnosť triumfovali nad fyzickou hrou a hráči Vegas neustále potvrdzujú, že tých 51 víťazstiev zo základnej časti nie je náhodou. A tak ich delí od historicky prvého play-off postupu už len jedno víťazstvo.

„Je nám jasné, že ak chceme v play-off postúpiť, tak musíme byť schopní čeliť všetkým možným typom situácií,“ vyslovil sa skúsený útočník James Neal, ktorý strelil svoj 26. gól v play-off. „Vedeli sme, že vyvinú všetko úsilie po víťazstve. Hrali veľmi fyzicky, ale my si veríme. Veríme vo svoj tím a hrali sme správne.“

Tím Vegas sa prvýkrát v play-off dostal do gólového manka, keď skóre zápasu otvoril domáci Alex Iafallo. V tretej tretine však „rytieri“ tromi gólmi výsledok úplne otočili a presný zásah Kopitara v 58. minúte už len korigoval prehru „kráľov“ na 2:3.

„Vieme, že všetci čakajú na to, kedy odpadneme. Čakajú na to od prvého zápasu, ale my neplánujeme spomaliť a stále si ideme svoje,“ usmieva sa center Vegas Cody Eakin.


Tím Los Angeles disponuje výrazne väčšími play-off skúsenosťami a mnohí preto predpokladali, že práve Kings dokážu zastaviť spanilé ťaženie „zlatých rytierov“. Faktom však je, že od zisku svojho druhého Stanleyho pohára pred štyrmi rokmi majú hokejisti z Kalifornie v play-off bilanciu 1-7.

„Boli neúnavní vo forčekingu a musím priznať, že hrali tak,a ko sme chceli hrať my. Boli nekompromisní. Odviedli sme však dobrú prácu a udržali sme sa na nohách. A v tretej tretine sme v správnych chvíľach udreli,“ pochvaľuje si Eakin.

Kings sa snažili rozdávať údery v každom možnom momente. Celkovo však ide o mimoriadne fyzickú sériu a už v prvom zápase napočítali štatistici 127 hitov. Tentoraz ich zaznamenali len hráči LA 28 už v prvej tretine. Viaceré z nich boli na hranici pravidiel, no treba povedať, že zahanbiť sa nedali ani hráči Vegas.


Post-game locker room feels 🔥

Príspevok, ktorý zdieľa Vegas Golden Knights (@vegasgoldenknights),

Krídelník Kings Dustin Brown podrazil v bránkovisku Marca-Andre Fleuryho, Eric Haula naopak zasiahol nepríjemne do tváre Anzeho Kopitara. Jake Muzzin potom poslal k ľadu Williama Karlssona, Adrian Kempe Jona Merrilla a Drew Doughty si vyskočil na Reillyho Smitha. Jednoducho, nikto neostal nikomu nič dlžný.

Trénerovi „kráľov“ Johnovi Stevensovi sa nepáčil predovšetkým zásah hokejky Erika Haulu do tváre Kopitara.

„Doughty bol minule potrestaný za klasickú hokejovú vec. Teraz trafí Haula jedného z najlepších hráčov sveta do tváre koncom hokejky a ak som bol teda predtým zmätený, tak teraz už zúrim. Bol to jasný zákrok, ktorý mal zraniť protihráča,“ soptil Stevens.

„Bol to určite fyzicky najintenzívnejší zápas série,“ poznamenal Karlsson. „Vybehli na nás veľmi tvrdo, hrali fyzicky.“


Golden Knights však napriek tomu vyhrali. A to o niečom hovorí. Kings však sľubujú ďalšie bitky.

„Ešte sme neskončili. V našej šatni je veľa skúseností a nie je v našej povahe vzdať sa. Veríme v našich skúsených hráčov, ktorí vedia, čo majú povedať mladším. Veríme im, veríme v seba a bude to teda v poriadku,“ nechal sa počuť nováčik Alex Iafallo.

V súvislosti s tretím zápasom série dodajme, že v zostave Knights absentoval slovenský útočník Tomáš Tatar. Nejde pritom o následok nejakého zranenia, či choroby. Tréner Vegas podľa všetkého usúdil, že zisk dvoch bodov v posledných desiatich zápasoch nepredstavuje dostatočnú produktivitu.

VICTORY!!! The Golden Knights take a 3-0 series lead 🙌

Príspevok, ktorý zdieľa Vegas Golden Knights (@vegasgoldenknights),

Zdroj: LAtimes.com, sportsnet.ca

Najnovšie z klubu: Vegas Golden Knights

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk