HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ovečkin verí v návrat do Washingtonu, nešťastný rozhodca putoval pod skalpel
zdroj: TASR/AP

Ovečkin verí v návrat do Washingtonu, nešťastný rozhodca putoval pod skalpel

Éra Alexandra Ovečkina vo Washingtone Capitals je označovaná za obdobím úspechov v základnej časti, no temna v play-off. V predošlých dvoch sezónach vyhrali hokejisti z hlavného mesta dve Prezidentské trofeje, aby následne pohoreli v play-off. Tento rok verili, že keď im už nebude patriť vo vyraďovacej časti pozícia hlavných favoritov, využijú menší tlak na uvoľnenejší herný prejav a víťazné ťaženie.

Úvod série proti Columbusu tak musí byť pre Caps silným rozčarovaním. Zverenci trénera Barryho Trotza prehrali dvakrát v predĺžení a štatistiky sú v tomto smere neúprosné. V minulosti prehralo dve domáce stretnutia v predĺženiach iba päť tímov a do ďalšieho kola sa nedostal ani jeden z nich.

Washingtonu nepomohol ani výborný výkon Alexandera Ovečkina, ktorý strelil dva góly.

„Áno, ocitli sme sa v ťažkej situácii,“ priznal ruský útočník, ktorý však nestráca vieru v postup. „Bude zábavné otriasť sa a vrátiť sa do Washingtonu na piaty zápas za vyrovnaného stavu.“

Sebavedomie kapitána Capitals dokumentuje vieru v schopnosti jeho tímu. Súpera z Ohia prestrieľali spoluhráči Ovečkina v druhom zápase 58:30 a pri hre piatich proti piatim vedú celkovo na strely 66:39.  

Sedem strelených gólov nepredstavuje v play-off žiadnu katastrofu, no Capitals ich naopak inkasovali deväť. Vina teraz padá na nemeckého brankára Philippa Grubauera, ktorého v druhom stretnutí vystriedal Braden Holtby.

„Ak sa pozrieme na obe strany, tak rozdielom bol Bobrovskij. Potrebovali sme ten jeden kľúčový zákrok, ale my sme ho nemali. Oni áno,“ vyslovil sa tréner Capitals Barry Trotz, ktorý tak v podstate priznal, že mu nevyšiel ťah s nasadením tímovej dvojky. Aj napriek tomu sa ho snažil aj podržať: „Vyhrávame i prehrávame ako tím. Prehra je teda na pleciach celého tímu.“ Samotný Grubauer si nasypal popol na hlavu: „Nechytal som dobre.“


Novinári z hlavného mesta USA kritizujú Trotza aj za to, že nechal sedieť zdravého Jakuba Vránu. On sa však kritikmi rozhodiť nenechá a zdieľa optimizmus Ovečkina.

„V tejto šatni je silný charakter. To je jedna vec, ktorú možno ľudia nedoceňujú. Máme bojovné ducha a nenecháme sa len tak poraziť. Nekončíme. Uvidíte nás bojovať a uvidíte, čo sa stane. Osobne tomuto mužstvu silno verím a teším sa na tretí zápas v Columbuse,“ pridal Trotz.

Druhý zápas medzi Washingtonom a Columbusom priniesol aj jednu kuriozitu. Postranný rozhodca Steve Barton utrpel nepríjemné zranenie po kolízii s útočníkom Blue Jackets Joshom Andersonom. Do akcie tak zasiahol náhradný rozhodca Garrett Rank.

O tom, že išlo o vážnejšie zranenie, svedčí aj fakt, že Barton potrebuje operáciu ľavého kolena. 

"Našťastie mu lekári povedali, že takýto typ operácií umožňuje stopercentný návrat na ľad," vyslovil sa viceprezident NHL a šéf rozhodcov Stephen Walkom. 


Najnovšie z klubu: Washington

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk