Hokej.sk Hokej.sk

Vypredaný michalovský štadión zažije vstup Miklíka do klubu 100
zdroj: jäzva

Vypredaný michalovský štadión zažije vstup Miklíka do klubu 100

Slovensko reprezentoval na piatich majstrovstvách sveta i olympiáde v Soči a teraz čaká Michela Miklíka ďalší dôležitý míľnik v drese s dvojkrížom na hrudi. Piatkový zápas proti Lotyšsku bude v jeho prípade jubilejným stým. Na zavŕšenie trojciferného čísla potreboval rovnú dekádu.

„Na prvý zápas si už veľmi nespomínam, ale viem, že prvý gól som strelil na Nemeckom pohári proti USA,“ zalovil v pamäti 35-ročný piešťanský odchovanec. „Priznám sa, neveril by som, že odohrám sto reprezentačných zápasov. Mám z toho radosť.“

Miklíkovmu vstupu do klubu reprezentačných stovkárov bude prihliadať vypredaná michalovská hala. V srdci Zemplína sa totiž po vstupenkách len tak zaprášilo a rozhodnutie umiestniť zápas na ľad čerstvého víťaza prvej ligy sa ukazuje ako veľmi šťastné.

„Už som si veru nemyslel, že si tam niekedy zahrám, ale počul som od spoluhráča Petra Boltuna, že tom tam pekne prerobili a tak sa na Michalovce teším. Ak tam bude panovať výborná atmosféra, tak sa nám bude hrať určite dobre,“ uviedol Miklík počas reprezentačného zrazu v Poprade.

K peknému míľniku patria pochopiteľne aj nejaké povinnosti. „Nepamätám si, že by som bol pritom, keď hral niekto takýto jubilejný zápas a neviem teda, čo sa bude v šatni diať. Opýtam sa kapitána,“ pousmial sa Miklík.

Zaujímavosťou pritom je, že spomínaný kapitán Ladislav Nagy oslávil rovnaké jubileum hneď o deň neskôr. Miklíkov spoluhráč z Košíc totiž odohrá svoj stý zápas v sobotu v Poprade. „Áno? Tak to je super. Ja to oslávim v Michalovciach, on v Poprade. Hlavné však je, aby sme mali dôvod na radosť po víťazstvách.“

Veru tak. Slováci potrebujú pre správne sebavedomie každé víťazstvo a v tomto smere im výrazne pomohli dve výhry v Nemecka.

„Nálada je teraz určite lepšia ako po dvoch zápasoch vo Švédsku. Pre tento mladý tím je dobré každé víťazstvo a verím, že teraz pridáme ďalšie,“ zaželal si Miklík, ktorý strelil v doterajšom priebehu prípravy jeden gól (hneď v prvom súboji vo Švédsku). V rámci dvojzápasu na východe by rád pridal ďalšie, ktoré by mu pomohli zvýšiť šance na šampionát v Dánsku. „Musím zahrať to, čo viem a potom to bude v rukách trénerského štábu. My hráči sa teraz musíme starať len o svoje výkony,“ dodal v súvislosti s bojom o záverečnú nomináciu skúsený útočník HC Košice.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2018

Pozri viac

ProFutbal.sk