HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Chára vygumoval Matthewsa. Pre Boston je stále neoceniteľným prínosom
zdroj: TASR

Chára vygumoval Matthewsa. Pre Boston je stále neoceniteľným prínosom

Kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára síce nesie na chrbte štyri krížiky, no zásluhou svojho prístupu a odhodlania je stále kľúčovou súčasťou úspechu „medveďov“.

Slovenský zadák má na svojom konte vyše 1400 zápasov v NHL a v marci oslávil 41 rokov. Kde kto ho preto odpisoval. Rýchlostne už možno na tom nie je tak, ako za mladi, no všetko kompenzuje neskutočnou fyzickou hrou.

Typickou ukážkou bol aj tretí play-off zápas série proti Torontu, v ktorom vygumoval supertalentovaného Austona Matthewsa.

„Zdeno je prínosom v každej sérii. Bývalý víťaz Norrisovej trofeje, kapitán nášho hokejového klubu, skvelý obranca, výborný hráč pre oslabenia. Neobjavím nič nové, keď poviem, že je našou veľkou oporou,“ vyslovil sa tréner Bruce Cassidy.

„Je to jeden z najlepších obrancov, aký kedy hral,“ zdôraznil ľavý krídelník Bostonu Brad Marchand. „Aj vo svojom veku pracuje neustále na zlepšovaní svojej hry. Dokáže zabrať v správny čas. Je dôležitou súčasťou nášho tímu a o platí aj mimo ľadu. Je to náš kapitán a ide nám vzorom.“

Chára trávi aj po štyridsiatke na ľade v priemere 22 minút a 54 sekúnd. Nie je to už tak veľa ako v roku 2011, kedy priviedol Bruins k Stanleyho poháru, no stále je to poriadna porcia.

Existuje viacero dôvodov, prečo je Chára aj vo svojom veku taký efektívny. V prvom rade dodržiava zodpovednú životosprávu a neustále pracuje na svojej fyzickej kondícii.  A v obrane mu to výborne ladí s 20-ročným Charliem McAvoyom.

„ Charlie hrá výborne, je to veľmi talentovaný hráč,“ uviedol Chára na adresu svojho obranného partnera. „Od svojho príchodu do ligy výrazne napreduje. Už teraz je skvelý, ale bude z neho ešte lepší obranca.“

Chára už podpísal ročné predĺženie kontraktu s Bruins, ktoré mu zaručí ďalších 5 miliónov dolárov. V klube tak zároveň majú istotu, že mladí obrancovia McAvoy, Brandon Carlo a Matt Grzelcyk budú mať naďalej po svojom boku dokonalý vzor obrancu s príkladným prístupom.

zdroj: nbc sports

zdroj: THN.com

Najnovšie z klubu: Boston Bruins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk