HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ľudia v Trenčíne si ešte jeden domáci zápas zaslúžia, hovorí Radivojevič
zdroj: jäzva

Ľudia v Trenčíne si ešte jeden domáci zápas zaslúžia, hovorí Radivojevič

Dukla Trenčín vstáva z popola. Po víťazstve vo štvrtom stretnutí finálovej série zabrala naplno aj v domácom prostredí. Baranov síce porazila hladko, no stále má „nôž na krku.“

„Urobili sme ďalší malinký krôčik. Stále sme v náročnej situácií. Nesmieme prehrať ani raz. Situáciu zatiaľ zvládame. S pokorou pôjdeme do šiesteho stretnutia a pokúsime sa sériu vrátiť naspäť na Sihoť,“ povedal krátko po záverečnom klaksóne kapitán Trenčína Branko Radivojevič.

Stretnutie malo podobný ráz ako posledná konfrontácia pod Urpínom. Vojaci strelili tri rýchle góly, na ktoré súper hľadal odpoveď veľmi ťažko. Včera ju dokonca nenašiel vôbec.

„Úvod bol veľmi dôležitý. Prvý presný zásah „nakopol“ celú arénu. Na našom zimnom štadióne sa hrá veľmi ťažko. Diváci dokážu rozpútať poriadne peklo. Pamätám si to ešte z federálnych čias. Atmosféra je v posledných týždňoch neskutočná. Ľudia si zaslúžia, aby sme sa sem ešte v aktuálnej sezóne vrátili,“ zaželal si Radivojevič.

Zdá sa, že Trenčania sa nadychujú k veľkému obratu. V ich podaní sa nejedná o nemožné. Ako jediný klub na svete už podobnú situáciu zvládli už dvakrát. Proti Martinu a Slovanu Bratislava. Vo finále by to však bolo ešte o niečo výnimočnejšie.

„Nemyslíme na to. Máme za sebou malý krok v podobe výhry a čaká nás ďalší. Nesmieme zaváhať. Potrebujeme víťazstvo, aby sme si dali ďalšiu šancu. V nedeľu sa posnažíme o predĺženie majstrovského sna,“ prízvukoval odchovanec trenčianskej Dukly.

Séria, ktorá sa po treťom zápase už zdala byť rozhodnutá, sa vracia do Banskej Bystrice. Šiesty finálový duel je na programe v nedeľu. V náročnej sérií nie je času na oddych. Dôležitá je najmä regenerácia.

„Ostatné dva zápasy nám vyšli úvody. Potom sa už súperom hralo ťažšie. Neponáhľali sme sa a čakali na brejkové situácie. Psychicky sme na tom dobre. Fyzických síl nám zostalo ešte dostatok. Už sa tešíme na ďalšiu konfrontáciu,“ zakončil rozhovor 37-ročný zakončovateľ.

Smutným bol po stretnutí brankár baranov Jan Lukáš. Český legionár nedochytal už druhý duel po sebe. Včera vydržal v bránke o dve minúty dlhšie ako naposledy. Rýchle góly rozhodli o osude zápasu.

„Netreba vešať hlavy. Stále sme v sérii popredu. Hráme doma a stále sme vo výhode. Dúfam, že doma sériu ukončíme,“ povedal Lukáš.

Kým sa Banskobystričania na trenčianskom zimnom štadióne rozhľadeli, prehrávali 0:3. Niečo s vývojom stretnutia urobiť v tom času už bolo mimoriadne náročné.

„Posledný krok je mimoriadne náročný. Máme dostatočnú kvalitu a dobrú partiu na to, aby sme majstrovský titul obhájili. Hrá sa na štyri víťazné duely a nám už chýba jediné víťazstvo, takže stále situáciu vnímame pozitívne,“ pokračoval.

Ideálnu šancu na ukončenie série majú barani v nedeľu na vlastnom ľade, no proti rozbehnutej Dukle budú mať náročnú pozíciu.

„Nemyslím si, že Trenčania naberajú na sile. Stále sa hrá vyrovnaný hokej. Rozhodujú detaily a chyby. My sme ich naposledy urobili viac. Tie zápasy mohli skončiť úplne inak. Máme dostatok fyzických aj psychických síl, aby sme si šancu na úspech nenechali zobrať,“ zakončil rozhovor 24-ročný rodák z Olomouca.

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk