Hokej.sk Hokej.sk

Reprezentácia už bez Miklíka, z kádrov finalistov počíta Šatan so štyrmi až šiestimi hráčmi
zdroj: jäzva

Reprezentácia už bez Miklíka, z kádrov finalistov počíta Šatan so štyrmi až šiestimi hráčmi

Slovenskí hokejisti plánovali po dvoch víťazstvách v Nemecku pokračovať v nastolenom trende aj v rámci dvojice duelov Euro Hockey Challenge proti Lotyšsku a po dvojzápase na východe Slovenska môžu povedať, že sa im to podarilo. Dve identické víťazstvá 4:1 naplnili spokojnosťou aj generálneho manažéra Miroslava Šatana.

„Z pohľadu atmosféry, výsledkov i hry mužstva hodnotíme tieto zápasy kladne. Veľa chlapcov sa od zápasu k zápasu zlepšuje a týka sa to aj tých, od ktorých sa to možno vopred nečakalo. Čaká nás preto veľmi ťažké rozhodovanie,“ pousmial sa Šatan, podľa ktorého padne verdikt týkajúci sa zmien v tíme pravdepodobne v nedeľu.

„Vyzerá to na jedného útočníka a jedného obrancu. Tým, že sa predĺžilo finále, trochu nám to mení plány. Gro mužstva preto asi ostane až do stredy a od štvrtka by sa potom mohli pripojiť finalisti,“ naznačil Šatan, podľa ktorého sú z kádrov finalistov Tipsport ligy v hre štyria, až šiesti hráči. „Samozrejme, zopár mien máme aj v českej extralige a môže to teda ešte ovplyvniť značnú časť mužstva.“

Isté je, že s mužstvom už v príprave nebude pokračovať Michel Miklík.To bola vopred stanovená dohoda. Michel mal na svojom konte 99 zápasov a tak sme sa dohodli, že mu doprajeme aj ten stý.“

V pondelok sa naopak k reprezentácii pripoja útočník Tomáš Jurčo a obranca Christián Jaroš. Do plnej zápasovej záťaže sa navyše zapojí Andrej Sekera, ktorý už s mužstvom trénoval aj v Poprade.

Vrásky na čele Craiga Ramsaya spôsobilo zranenie obrancu Mareka Ďalogu, ktorý nedohral popradský duel. „Marek bol počas zápasu v nemocnici na röntgene, ale ten našťastie ukázal, že ide len o nastrelenie. Chce to dva, tri dni pokoja, ale určite to neovplyvní jeho ďalšie účinkovanie v prípravných zápasoch, či v rámci majstrovstiev sveta,“ upokojil fanúšikov reprezentácie GM Miroslav Šatan.

Slovensko - Lotyšsko v Poprade (241 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2018

Pozri viac

ProFutbal.sk