V kritickej situácii sa ujal slova Chára. Bruins počúvli a zničili Toronto štyrmi gólmi
zdroj: foto TASR-AP

Zdeno Chára patrí medzi najrešpektovanejších lídrov v NHL. Najviac zo všetkých ho však rešpektujú jeho spoluhráči v šatni Bruins. Keď teda Boston prehrával v rozhodujúcom siedmom zápase série proti Torontu po dvoch tretinách 3:4, vzal si slovo slovenský obranca a kabína počúvala. Chárov príhovor zabral a „medvede“ vyhrali tretiu tretinu 4:0.

„Povedali sme si pár vecí a chlapci zareagovali,“ pochválil prístup svojho tímu Chára. „Do tretej tretiny sme nabehli s iným prístupom a iným sústredením. Zrazu sme jazdili a zlepšený prístup nás poslal do ďalšieho kola.“

Chára priznal, že musel dohovoriť spoluhráčom, no nechcel prezradiť, čo presne im povedal. Nech už to bolo hocičo, mužstvo sa zrazu prezentovalo úplne inou energiou.

Tím Bruins tvorí vyváženú zmes, v ktorej nechýbajú viacerí mladí hráči. Tí zažívajú svoje prvé play-off a v tomto smere sú pre nich skúsenosti veteránov neoceniteľné.

„V tomto smere sme ostávali pokojní. Máme tu vodcov akos ú Chára, Bergeron či Backes a tí nás upokojili. Povedali nám pár správnych vecí, ktoré pomohli
,“ vyslovil sa 22-ročný útočník Danton Heinen.

zdroj: nhl.com

Mladý Kanaďan hrajúci svoje prvé play-off však nebol jediným nováčikom, ktorému pomohli slová vodcov.

„V šatni sa slova ujali naši lídri. Hovorili o svojich skúsenostiach a o tom, ako si cenia túto partiu. Zdôraznili, že takto to skončiť nemôže,“ prezradil nováčik Jake DeBrusk, ktorý strelil v siedmom zápase dva góly.

„Do siedmeho zápasu sme išli s tým, že budeme hrať ako o život. Samozrejme, ak potom prehrávate po dvoch tretinách proti silnému súperovi, tak je to ťažké. Ukázali sme však charakter,“ pridal DeBrusk.

Nie nadarmo sa hovorí, že v play-off majú skúsenosti cenu zlata. A Bruins si tento cenný artikel prenesú aj do ďalšej série proti Tampe Bay Lightning.

#NHLBRUINS WIN GAME 7!!! 🙌 7-4 over Toronto. We’ll see you in Tampa!!!