HOKEJ.sk HOKEJ.sk

RTVS odvysiela všetky zápasy majstrovstiev sveta v Dánsku, v pláne aj zaujímavé novinky
zdroj: TASR

RTVS odvysiela všetky zápasy majstrovstiev sveta v Dánsku, v pláne aj zaujímavé novinky

Fanúšikovia hokeja si na obrazovkách RTVS budú môcť pozrieť všetkých 64 zápasov hokejových majstrovstiev sveta v Dánsku (4. - 20. mája). O vysielaní zo šampionátu hovoril na štvrtkovej Rade RTVS šéf sekcie športu Matej Hajko.

"V priamom prenose odvysielame maximálny možný počet zápasov," informoval. "Aj tie, ktoré sa budú hrať paralelne, budeme komentovať naživo a diváci si ich môžu pozrieť na webe, prípadne prostredníctvom funkcie tzv. hybridnej televízie," dodal. Dejiskami MS sú Kodaň a Herning. Slováci nastúpia na úvodný duel A-skupiny v dánskej metropole 5. mája o 20.15 h proti Českej republike.

Do Dánska vysiela RTVS dva štáby, dianie v zápasoch priblížia tri komentátorské tímy. Z dejiska šampionátu budú zápasy komentovať Pavol Gašpar a Matej Hajko so spolukomentátormi Rastislavom Staňom a Jánom Pardavým. V Herningu bude pôsobiť dvojica Tomáš Košec a Michal Hreus. V bratislavskom štúdiu budú pripravení moderátori Matúš Krutý a Ľubica Melcerová. "Hlavné štúdio bude v Bratislave, prvýkrát budeme používať počas štúdií virtuálnu grafiku, ktorej možnosti by sme chceli posunúť ešte ďalej počas futbalových majstrovstiev sveta v Rusku," informoval Hajko.

Novinkou bude i seriál o hokejistoch, ktorí sa zaslúžili o najväčšie úspechy slovenského hokeja v predchádzajúcich rokoch. "Na rozdiel od minulosti, keď tieto krásne momenty pripomínali najväčšie hviezdy slovenského tímu a nezabudnuteľné momenty zo zápasov vedúcich k medailám, tentoraz sme sa zamerali na hokejistov, ktorí pri tom boli, no už tak trochu upadli do zabudnutia. Verím, že aj prostredníctvom ich príbehov si fanúšikovia osviežia euforické chvíle," uviedol Hajko s tým, že v seriáli sa objavia napríklad Peter Bartoš, Marek Uram či Ľubomír Vaic. Séria by mala mať pokračovanie i na budúci rok, počas šampionátu na Slovensku.

MS budú mať miesto aj v rozhlasovom vysielaní. "Samozrejme, všetky zápasy slovenského tímu odvysielame v priamych reportážach, v spravodajskej skratke sa budeme venovať aj ďalšiemu dianiu," ozrejmil šéf sekcie športu RTVS. Informácie z MS bude Rádio Slovensko prinášať počas celého dňa aj v Rádiožurnáloch, krátkych správach a špecializovaných športových reláciách.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2018

Pozri viac

ProFutbal.sk