HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Jaroš mladému a dravému tímu verí. Cieľom bude štvrťfinále
zdroj: jäzva

Jaroš mladému a dravému tímu verí. Cieľom bude štvrťfinále

Slovenskí hokejisti odohrali doposiaľ v príprave na majstrovstvá sveta v Dánsku sedem zápasov a pozitívna bilancia 5-2 teší. Ešte dôležitejšie ako výsledky sú však v tejto fáze iné veci, ktoré potrebuje tréner Craig Ramsay vyskúšať a odsledovať. Jednou z nich je aj začlenenie nových tvárí, ktoré postupne pribúdajú do tímu.


V stredajšom súboji proti Kórejskej republike v Piešťanoch absolvoval svoj prvý zápas v príprave obranca Christián Jaroš.

„Zo začiatku to bolo ťažšie, ale postupne som sa do toho dostával. Tretia tretina bola z mojej, ale aj zo strany celého tímu, najlepšia,
“ popísal svoje pozápasové pocity 22-ročný obranca. „Nabudil nás prvý gól a potom to už išlo ľahšie. Víťazstvo bolo našim jednoznačným cieľom a nechceli sme sa strápniť.“

Slováci boli proti súperovi z ďalekej Ázie jasným favoritom, no Kórea ukázala dobrý pohyb a zásluhou viacerých naturalizovaných zámorských hráčov aj fyzický herný prejav.

„Súper bol veľmi bojovný a korčuliarsky vyspelý. Hrať proti takýmto mužstvám je vždy náročné a určite nás poriadne potrápili,“
priznal Jaroš.


Na majstrovstvách sveta to však bude ešte ťažšie a Jaroš to dobre vie. Svoj prvý svetový šampionát absolvoval pred dvomi rokmi a tuší tak, čo čaká Slovákov v Dánsku.

„Nepôjdeme tam ako favoriti, ale máme mladý a dravý tím. Ak budeme dobre korčuľovať a pôjdeme do bránky, tak môžeme potrápiť každého,“ myslí si mladý zadák, ktorý odohral v aktuálnej sezóne dve stretnutia za Ottawu Senators. V pozícii hráča z NHL má miestenku do Kodane takmer istú.

„Neberiem to tak, že sa nemusím báť o svoju pozíciu. Každý z nás musí bojovať a ukázať, že na majstrovstvá sveta patrí. Boj o miestenky vrcholí a všetci sa snažia ukázať v dobrom svetle,“ zdôraznil mladý Košičan, ktorý si postupne zvyká na herný štýl forsírujúci Craigom Ramsayom. „Osobne mi to vyhovuje. Na väčšom klzisku však zároveň rád podržím puk a viac s ním korčuľujem. Tak som na to bol zvyknutý vo Švédsku, ale mám už aj skúsenosti so zámorským hokejom a nemám teda problém so systémom, ktorý preferuje tréner Ramsay.

Šampionát v Dánsku môže mať pre slovenský hokej prívlastok „bezstresový“. O rok hostíme svetovú elitu my a tento rok sa tak nemusíme obávať vypadnutia a riešiť tradičné kalkulácie.

„Ak budeme príliš uvoľnení, tak nám môže chýbať disciplína a nebolo by to dobré. Nemôžeme to brať tak, že nemôžeme vypadnúť,“ upozorňuje Christián Jaroš. „Chceme postúpiť zo základnej skupiny a podľa toho musíme byť nastavení v hlavách. Našim cieľom bude určite štvrťfinále. To by bol úspech.“

Slovensko - Kórea 2:1 (166 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2018

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk