HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Na úvod Švédskych hier radosť Fínska a Švédska
zdroj: TASR/AP

Na úvod Švédskych hier radosť Fínska a Švédska

V úvodnom stretnutí Švédskych hokejových hier, ktoré sú generálkou na svetový šampionát v Dánsku, zvíťazilo Fínsko v Helsinkách nad obhajcom prvenstva z Ruska 3:2 po samostatných nájazdoch.

V úvodnej tretine využil jednu z mála príležitostí Stanislav Galijev, ktorého strela sa do bránky dostala popod betón fínskeho gólmana. V druhom dejstve Juuso Puustinen prestrelil delovkou všetko čo mu stálo v ceste a vyrovnal na 1:1. V 46. minúte stál proti fínskemu útoku jediný ruský obranca a Toni Rajala zvýšil na 2:1. Štyri minúty pred koncom však strele Antona Belova od modrej pomohol za chrbát brankára Harriho Säteriho Alexander Barabanov a na svetelnej tabuli opäť svietil nerozhodný stav. O víťazovi duelu rozhodli až samostatné nájazdy, keď radosť Fínom zabezpečil autor ich prvého gólu Puustinen.   

V druhom štvrtkovom stretnutí záverečného turnaja Euro Hockej Tour prehral výber Českej republiky so Švédskom 1:3. Tre kronor otvorili skóre v 16. minúte, keď Davida Ritticha nekompromisne prekonal Jakob Nilsson. V druhej tretine premenil ponúknutú šancu po úniku dvoch proti jednému Mika Zibanejad a na 3:0 zvýšil Oliver Ekman-Larsson. Českým hokejistom sa podarilo v záverečnom dejstve skorigovať nepriaznivý stav. Prihrávka Romana Červenku spoza bránky našla medzi kruhmi Davida Skleničku, ktorý stanovil konečný výsledok.

Fínsko – Rusko 3:2 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 29. Puustinen, 46. Rajala, rozhodujúci sam. nájazd: Puustinen – 8. Galijev, 56. Barabanov

ČR – Švédsko 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)   
Góly: 51. Sklenička – 16. Nilsson, 34. Zibanejad, 36. Ekman-Larsson

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Viac správ z MS

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk