Ďaloga po parádnom góle oslavoval najprv s rozhodcom
zdroj: twitter/IIHF

Dvadsaťdeväťročný slovenský hokejista Marek Ďaloga patril medzi našich najlepších hráčov proti Švédsku (3:4 po predĺžení). Svojou rýchlosťou platil na defenzívu Troch koruniek a jeho najjagavejší moment prišiel tri a pol minúty pred koncom druhej tretiny.

V čase nášho dvojgólového manka sme hrali v oslabení. Za našou bránkou sa hokeja Miku Zibanejada zasekla v mantineli, náš obranca vypichol puk na modrej čiare, ktorý sa už dostával k skúsenému Nagyovi. Ako však Ďaloga opäť zapol turbo, zobral si puk od svojho spoluhráča a nekompromisne vymietol, inak fantastickému Hellbergovi, pavučinu. V rýchlosti zhruba 35 km/h však už nestihol zabrzdiť a na zem poslal hlavného rozhodcu, ktorý mu športovo zablahoželal ku gólu. „Marek je tak rýchly, že kým k nemu na oslavu gólu stihli dokorčuľovať spoluhráči, musel si na prvotnú radosť vystačiť s arbitrom duelu,“ humorne poznamenal v štúdiu RTVS moderátor Matúš Krutý.

A radosť slovenských priaznivcov v kodanskej Royal Arene ani nepotrebuje komentár. Najmä nie nadšenie jedného z divákov v obkolesení žltých švédskych dresov...