HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Udrží si Poprad reprezentantov? Na stole už majú prvé ponuky
zdroj: jäzva

Udrží si Poprad reprezentantov? Na stole už majú prvé ponuky

V úvode prípravy pred majstrovstvami sveta sa s nimi počítalo len ako s hráčmi do počtu. Postupom času mali uvoľniť miesto iným, no svojimi výkonmi presvedčili Craiga Ramsaya natoľko, že im doprial premiéru na majstrovstvách sveta. A oni nesklamali. Popradčania Dávid Buc a Patrik Svitana zaznamenali v kodanskej Royal Aréne bilanciu gól a päť asistencií.

Začnime záverečnou prestrelkou proti Bielorusku. Bolo ťažké vyburcovať sa na zápas s vedomím, že šampionát sa pre nás končí?

Dávid Buc:
Bolo to ťažké, ale povedali sme si, že tento zápas vyhráme pre fanúšikov, ktorí za nami merali dlhú cestu. Bolo to víťazstvo pre nich a naša vďaka za celošampionátovú podporu. Sme samozrejme radi, že sme sa rozlúčili víťazstvom.

Z popradského útoku nestrelil na šampionát gól iba Patrik Svitana. Proti Bielorusom mal pritom hneď dve veľké šance. Mrzí to?

Buc
: Je to škoda, pretože sme mu to veľmi priali. Snažil som sa ho tam hľadať prihrávkami a ak by skóroval, tak by som bol naozaj rád. Zaslúžil by si to, pretože odohral dobrú prípravu i šampionát. Verím však, že to neboli naše posledné reprezentačné štarty a spoločne ešte niečo ukážeme.

Patrik Svitana:
Mrzí ma to. Neviem či mi niečo sadlo na hokejku, ale boli to naozaj veľké šance a mohol som streliť ten gól. Nepadlo mi to tam, ale teší ma pekné víťazstvo. Chceli sme potešiť fanúšikov a celkovo sa nemusíme za svoje výkony hanbiť. Aj keď nás mrzí, že sme nepostúpili do štvrťfinále.


S akými pocitmi opúšťate Kodaň?

Buc: So zmiešanými. Sme smutní, pretože ten najdôležitejší zápas sezóny hrať nebudeme. Veľmi sme chceli postúpiť do štvrťfinále a hovorí sa, že majstrovstvá sveta sú práve o tomto zápase. Na druhej strane ma teší, že sme výkonmi nesklamali a chválili nás tréner i generálny manažér. To nás povzbudzuje do ďalšej práce.

Svitana:
Ja hodnotím šampionát pozitívne. Faktom však je, že sme nepostúpili a určite tam teda boli chyby. Myslím si, že sme mohli získať viac zo zápasov proti Česku i Švédsku, no zlomový bol zápas proti Švajčiarsku. Tam nás zaskočili, vybehli na nás a hrali fakt dobre. Ak by sme ich porazili, tak by sme sa pozerali na celý turnaj úplne inak.

Ako veľmi mrzí tých deväť sekúnd z prvého zápasu proti Česku?

Buc:
Mrzí to veľmi, ale myslím si, že vyhrať v riadnom hracom čase sme mohli aj proti Švédsku. Za stavu 3:3 sme tam mali pár čistých šancí a mohli to byť tri body. Nezaslúžili sme si nepostúpiť, pretože okrem tretiny proti Švajčiarom a prvej tretiny proti Rusom sme odohrali dobrý turnaj. Dosť to preto bolí.

Svitana
: Ak by sme začali turnaj víťazstvom, tak sa to mohlo vyvíjať inak. Mali by sme viac sebavedomia aj proti Švajčiarom. S tým už ale nenarobíme nič. Mrzí to.


Aké sú vaše dojmy zo svojho prvého vystúpenia na takomto svetovom fóre? Bolo to ťažšie, alebo ľahšie, než ste čakali?

Buc:
Nemyslím si, že to bolo niečo extrémne. Nášmu útoku sa celkom darilo a mali sme sebavedomie. Je načase, aby ľudia začali vážne vnímať našu ligu. Nie je to len nejaká hobby liga, je v nej skutočne veľa kvalitných hráčov. A tí, ktorí sa dostanú do národného tímu, tak ich je vidieť. Urobili sme dobrú reklamu a verím, že sa teraz bude o lige aj viac písať, a že dostane cveng aj do sveta. K tomu by mali prispieť novinári. Som rád, že sme si obhájili nomináciu. Ako som však povedal, veľmi ma mrzí, že si nezahráme štvrťfinálový zápas. Mohli sme sa ukázať ešte viac.

Svitana:
Ja som si chcel svoj prvý šampionát hlavne užiť a myslím si, že sa nám to s chalanmi z útoku podarilo. Odviedli sme poctivú prácu a ja som teda spokojný.

Aký bol váš top zážitok z týchto MS?


Svitana:
Zápas proti Švédsku. Proti majstrovi sveta a skvelému súperovi sme odohrali veľmi dobrý zápas. 

Koho tipujete za nového majstra sveta?

Buc: Naživo som nevidel tímy z druhej skupiny, ale z tej našej sa mi najviac páčia Švédi. Majú výborný herný prejav, na ľade si doprajú a hrajú priamočiaro i pekne. Vidia sa, prihrávajú si a v tíme majú obrovskú kvalitu. Ja to teda prajem Švédom.

Čo plánujete teraz? Objavili sa nejaké prípadné ponuky na prestup?


Buc:
V prvom rade si teraz oddýchnem. Doprajem si asi nejakú dovolenku a potom uvidíme, čo bude ďalej. Nechám to na agenta.

Svitana:
V Poprade mám ešte platnú zmluvu, ale objavili sa nejaké ponuky a uvidíme, ako to sa to bude riešiť ďalej. Von sa mi veľmi nechce, ale uvidíme. S vedením klubu sme v kontakte a určite si to všetko preberieme. V Poprade štartuje od pondelka letná príprava, ale ja sa tam pôjdem asi iba ukázať. Teraz potrebujem trochu oddychu, pretože to bola veľmi dlhá sezóna. Odohrali sme 15 prípravných zápasov, Vyšehradský pohár, v základnej časti som vynechal iba jediný duel a teraz prišli majstrovstvá sveta. Bolo toho teda naozaj dosť a cítim, že si potrebujem oddýchnuť.

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Viac správ z MS

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk