HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ak podriadime svoje ego požiadavkám trénera, tak to bude ešte lepšie. Zamýšľa sa Graňák
zdroj: jäzva

Ak podriadime svoje ego požiadavkám trénera, tak to bude ešte lepšie. Zamýšľa sa Graňák

Obranca Dominik Graňák má za sebou svoje dvanáste majstrovstvá sveta. V tíme Craiga Ramsaya nebol najstarším, no z pohľadu šampionátových vystúpení bol určite najskúsenejším členom tímu.

Dominik, s majstrovstvami sveta ste sa rozlúčili sedemgólovým víťazstvom, no v tretej tretine ste prehrávali 3:4. Bolo v tej chvíli náročné nezabaliť to?

Dominik Graňák
: Chceli sme vyhrať! Tento posledný zápas bol hlavne o hlavách, pretože obaja súperi vedeli, že na turnaji končia. Oni dokonca vypadávajú. Iste, mali sme tam aj nepodarené fázy, ale dôležité je, že sme to na konci otočili a turnaj sme zakončili v dobrej nálade.

Čo s vami urobila popoludňajšia správa o víťazstve Švajčiarov nad Francúzmi?


V podvedomí to narobilo šarapatu a z pohľadu nastavenia na zápas to bol dôležitý faktor. Inak sa hrá, ak bojujete o štvrťfinále, ale stále sme hrali na majstrovstvách sveta v reprezentačnom drese Slovenska. A to musí byť dostatočná motivácia vyhrať. Nebudem však klamať, ak odohráte sedem zápasov za desať dní, tak musíte mať v prvom rade nastavenú hlavu. Fyzických síl už totiž veľa nie je. V tomto smere to bolo ťažšie a v istých fázach stretnutia to bolo vidieť.


Čo rozhodlo z pohľadu konečného umiestnenia? Bol zlomový ten prvý zápas proti Česku?

Neviem či to bol hlavný dôvod, ale áno – deväť sekúnd je aj v hokeji málo času. Boli sme blízko a teraz to vyzerá tak, že ak by sme vtedy neprehrali, tak by sme postúpili. Nemôžeme to však hodiť na ten jeden gól, pretože všetko bolo stále pred nami a mali sme to vo svojich rukách. Z našej strany bol najhorší zápas proti Švajčiari. Tí hrali vtedy navyše veľmi dobre a vyhrali zaslúžene. Prvý dvojzápas bol napokon z pohľadu postupových šancí asi kľúčový.

Mal tento tím Slovenska na postup v konkurencii Švédska, Ruska, Česka a Švajčiarska?


Ak by sme vyhrali zápas s Čechmi, tak by sme si postúpiť zaslúžili. To je presne o tom, že na takýchto turnajoch rozhodujú detaily. My sme ich nezvládli a to nás mrzí. Nedostali sme sa do štvrťfinále a nemôžeme preto hovoriť o úspechu.


Tréner Ramsay má za sebou dva veľké turnaje na striedačke Slovenska. Sú základy položené tak, aby sme si o rok na domácom ľade konečne užili aj vyraďovaciu fázu turnaja?

Ja verím, že áno. Už od príchodu Craiga sa mi páči spôsob, akým sa to snaží viesť. Viditeľné sú hlavne zápasy a turnaje, ale mne sa páčila aj samotná príprava, prístup k tréningom. Možno je aj na nás, aby sme niekedy dokázali podriadiť svoje ego a prispôsobiť sa tomu, čo od nás žiada. Ak budeme plniť jeho predstavy všetci, tak si myslím, že základ reprezentácie je postavený veľmi dobre.

Podobne ako na olympiáde, aj na majstrovstvách sveta sa predstavili viacerí hráči z domácej Tipsport ligy či mladší chlapci bez veľkých medzinárodných skúseností. Zaujali vás osobne?


Určite. Výborne hrali chalani z Popradu, kvalitné výkony z olympiády potvrdil Mišo Krištof. V obrane hrali výborne mladí chlapci Mário Grman, Christián Jaroš i mladučký Martin Fehérváry. Výborne chytali obaja brankári. Videli sme veľa kvalitných individuálnych výkonov, ale tak ako som povedal, ešte to potrebujeme dokázať zladiť dohromady.

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Viac správ z MS

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk