HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Lintner má chuť pokračovať, obmedzenie legionárov považuje za deštruktívnu tému
zdroj: jäzva

Lintner má chuť pokračovať, obmedzenie legionárov považuje za deštruktívnu tému

V tieni majstrovstiev sveta v Dánsku tak trochu zanikla skutočnosť, že 30. apríla vypršala zmluva medzi Slovenským zväzom ľadového hokeja a Pro-Hokejom týkajúca sa riadenia našej najvyššej hokejovej súťaže. Dôjde k jej predĺženiu a Tipsport liga bude aj naďalej riadená Pro-Hokejom, alebo si jej správu vezme pod krídla samotný zväz?


„Treba upozorniť na najpodstatnejšiu vec a tou je fakt, že profesionálna liga a amatérske súťaže s mládežníckymi ligami sú dve rozličné veci. Práve preto je veľmi dobré, že profesionálny hokej je riadený samostatne. Bolo by náročné, ak by jedna organizácie riešila jedným spôsobom filozoficky dve odlišné veci,“ rozhovoril sa v súvislosti s touto témou riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner.

„Ukázalo sa, že tento formát v rámci riadenia ligy je cez Pro-Hokej je asi najefektívnejší, aký si aktuálne vieme predstaviť. Neočakávam preto nič iné ako pokračovanie v tejto spolupráci. Je zrejmé, že z nej benefituje slovenský hokej.“Majster sveta z roku 2002 je na čele Pro-hokeja od augusta 2015, no predstavitelia viacerých klubov otvorene prezentovali nespokojnosť s aktuálnym modelom fungovania tejto organizácie. Objavili sa tak aj úvahy o tom, že môže dôjsť k personálnej výmene.

„Za ostatné tri roky sme sa dostali na úroveň, keď liga robí míľové kroky vpred po športovej aj ekonomickej stránke. Z okraja priepasti sme sa dostali niekam úplne inam,
“ upozorňuje Lintner. „V tomto zmysle mám ja osobne stále chuť a pred sebou mám stále výzvy, ktoré chcem absolvovať. Keď bude záujem klubov na túto cestu so mnou, tak budem rád. Môj servis je k dispozícii najvyššej hokejovej lige a keď bude oň záujem, rád ho využijem. Moje miesto na Prohokeji však nie je zabetónované a je to vyložene na úrovni využitia príležitostí. Skúseností, ktoré som počas svojej kariéry a počas posledných troch rokov získal, sa asi dajú len ťažko porovnať s niekým iným na Slovensku.“Isté je, že ak aj Lintner zotrvá v pozícii šéfa extraligy, pripraviť sa bude musieť na viaceré požiadavky zo strany klubov. Čoraz častejšie sa objavujú hlasy volajúce po obmedzení počtu legionárov v lige.

„Obmedzenie počtu legionárov je deštruktívna téma,
“ odmieta zmeny týkajúce sa tejto oblasti Lintner. Otvorenejší je už však debate, ktorú naznačil v našom nedávnom rozhovore reprezentačný asistent Ján Lašák. Tomu sa nepozdáva skutočnosť, že hneď niekoľko klubov v domácej súťaži malo obsadenú brankársku pozíciu dvomi legionármi. „O tomto sme sa s Janíčkom naozaj zhovárali a nemám problém rozvinúť ju ďalej. Nevylučujem teda, že sa v otázke brankárov v tomto smere k niečomu dopracujeme. Chce to len rozumné argumenty a nepochybujem o tom, že Jano ich ponúknuť vie. Nevylučujem teda takúto dohodu klubov.“

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk