HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Na rýchlika Hovorku sa nechytá ani McDavid!
zdroj:

Na rýchlika Hovorku sa nechytá ani McDavid!

Štatistiky patria hokeju rovnako neodmysliteľne ako stres k maturantovi. Fanúšikovia i novinári tradične sledujú bilanciu gólov, prihrávok, trestných minút či plusových bodov.

V rámci aktuálneho šampionátu v Kodani však medzinárodná federácia IIHF pripravila aj novinku v podobe netradičných štatistík, ktoré ponúkajú zaujímavé čísla. 

Hokejistom napríklad merajú rýchlosť. Rýchlikom číslo 1 je zatiaľ Lotyš Ronalds Kenins, ktorému namerali 41,32 km za hodinu. Štvrtá priečka však patrí s hodnotou 39,58 km za hodinu nášmu Marekovi Hovorkovi. Ten v poradí najrýchlejších hráčov predstihol aj kanadského kapitána Connora McDavida! 

Zaujímavý je aj údaj o presnosti prihrávok. V tomto smere dominuje americký obranca Quinn Hughes, ktorý našiel svojou prihrávkou adresáta v takmer 75 percent prípadov.

Presnými prihrávkami sa môže pochváliť aj Hughesov spoluhráč Johnny Gaudreau, ktorý už skompletizoval na turnaji tristo prihrávok.

Pozíciu neúnavného korčuliara zaujal obranca Švédska Oliver Ekman-Larsson, ktorý trávi na ľade veľa času a výsledkom je najvyšší počet nakorčuľovaných kilometrov.

A na záver tu máme jedno prvenstvo slovenskej reprezentácie. Spoločne s českým tímom sa postarali o zápas, v ktorom absolvoval puk najdlhšiu trajektóriu. V našom úvodnom zápase na turnaji mu napočítali takmer 19 kilometrov. Najmenej sa naopak puk "najazdil v súboji Švajčiarska proti Švédsku. Celkovo zatiaľ namerali na turnaji puku takmer 830 kilometrov.

Zdroj: iihf.com

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2018

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk