HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Päť fanúšikovských top momentov na MS 2018
zdroj: jäzva

Päť fanúšikovských top momentov na MS 2018

Majstrovstvá sveta v dánskych mestách Kodaň a Herning spejú do svojho finále. Pre slovenských hokej sa skončili už pred vyraďovacou fázou, no predovšetkým naši fanúšikovia zanechali v hlavnom meste Dánska výborný dojem.

Priaznivci hokeja v dresoch s dvojkrížom sa síce nemohli pochváliť takými počtami ako napríklad Švédi, no pred halou i v nej boli ďaleko hlučnejší a vyvolávali dobrú náladu všade, kam prišli. Hokej.sk vám prináša päť hlavných fanúšikovských spomienok spojených so slovenským hokejom.

  1. Sám vojak v poli 

V zápase proti Švédsku mali "tri korunky" v hľadisku jednoznačnú prevahu. Do Kodane je to zo švédskeho Malmö len cez most a Royal Aréna sa tak zmenila na žlté more. Uprostred Švédmi obsadeného sektora však zrazu kamera objavila jedného Slováka. Ten pobavil svojou nadšenou reakciou. Ako neskôr vyšlo najavo, k lístku sa dostal na poslednú chvíľu od jedného švédskeho priaznivca, ktorému zabránila v návšteve zápasu choroba. Na tento zážitok určite nikdy nezabudne.

2. Atmosféra derby

Z pohľadu atmosféry v slovenských zápasoch zažil šampionát vrchol hneď na úvod. Slováci spoločne s Čechmi zaplnili Royal arénu a svojim družným a priateľských chovaním urobili dojem na všetkých. Domáci priaznivci, ale aj usporiadatelia si ich fotili, natáčali a s otvorenými ústami sledovali to, čo sa dialo vo fanzóne i na tribúnach. Vzájomné spoločné skandovanie "Česko" - "Slovensko" spôsobovalo husiu kožu. Dovolíme si povedať, že z pohľadu zápasov hraných v Kodani išlo o vôbec najlepšiu atmosféru zo všetkých zápasov. 

Atmosféra pred zápasom Slovensko - Česko (86 obrázkov v galérii)


3. Royal Aréna zaodetá do slovenskej vlajky

O jedinečnú "okupáciu" priestoru pred Royal arénou sa postarala partia zo západu Slovenska. Fanúšikovia z Gajár rozprestreli pred stretnutím Slovensko - Rusko na schodisku haly obrovskú vlajku, ktorá sa potom dostala k slovu aj počas samotných zápasov proti Rusku a Bielorusku. Pod obrovskou vlajkou prebehlo aj lúčenie našich hokejistov so šampionátom.

4. Ružička pijee...

Predseda predstavenstva Dukly Trenčín Viliam Ružička je známy tým, že nepokazí žiadnu zábavu. Pod Čákovým hradom zľudovel popevok "Ružička pijééé...", ktorí spievaj fanúšikovia a počas posledného play-off k nemu pridali aj "Hartmann tiež pijeee a všetci pijúú". 

Populárny popevok pobavil aj návštevníkov MS v Kodani a zanôtil si ho aj jeho hlavný hrdina. Ružička po stretnutí pozval fanúšikov pred Royal arénou na pivo a svoju pohostinnosť dokázal poriadne veľkou objednávkou. Fanúšikovia Slovenska mu štedrosť opätovali zaspievaním popevku a on sa následne ujal paličky od bubna. 

5. Verní cestovatelia

Počas šampionátu prišli slovenských hokejistov podporiť stovky či tisíce našich priaznivcov. Do pamäti sa však vryli predovšetkým tí, ktorí strávili v Kodani väčšinu času a pútali pozornosť svojim oblečením, či neúnavným prejavom. Chýbať samozrejme nemohol povestný slovenský "bača", najslávnejší obyvateľ dedinky Ďanová, ktorý nechýba na žiadnom veľkom hokejovom podujatí. Na turnaji ostal aj po vypadnutí našich a napríklad počas štvrťfinále Rusko - Kanada rozbiehal na tribúnach mexickú vlnu.

K svetovým šampionátom už neodmysliteľne patrí aj patria z Turca, ktorá sa pred každým zápasom oblieka do krásnych slovenských krojov. 

Celú základnú skupinu spoločne s našim i hokejistami odbojovala skupina zo Spišskej Soboty, ktorá nestihla iba prvý zápas proti Česku. Na vine bol pokazený karaván, s ktorým cestovali spod Tatier do Dánska.

Veľká vďaka však patrí všetkým, ktorí prišli slovenskú reprezentáciu podporiť do ďalekej Kodane. Či už prišli na jeden zápas, alebo na všetky.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2018

Pozri viac

ProFutbal.sk