HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Jágr v KHL kariéru zrejme neukončí
zdroj: TASR

Jágr v KHL kariéru zrejme neukončí

Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) neumožnilo Jaromírovi Jágrovi v uplynulej sezóne návrat do Avangardu Omsk. Legendárny český útočník dúfal, že v Omsku ukončí profesionálnu kariéru po tom, čo zo zdravotných dôvodov predčasne opustil klub NHL Calgary Flames. Prezident Avangardu Maxim Sušinskij pre R-Sport prezradil, že sa so 46-ročným krídelníkom chcel dohodnúť na jednozápasovej zmluve, ale ligoví predstavitelia tomu zabránili. Podľa nich to zakazujú súčasné regule.

Jágr tak následne odohral päť zápasov za klub z rodného Kladna, ktorého je zároveň spolumajiteľom. Minulý týždeň potvrdil, že za materský klub chce hrať aj v budúcej sezóne. Druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL strávil v Omsku štyri sezóny. Prvýkrát si zaň zahral ešte v ruskej superlige počas lockoutu v ročníku 2004/2005. Ďalšie tri sezóny pridal už v ére KHL medzi rokmi 2008 a 2011. V 187 zápasoch v drese Avangardu nazbieral 82 gólov a 101 asistencií, potom sa vrátil do NHL.   

Prezident KHL Dmitrij Černyšenko v reakcii povedal, že Avangard sa v tomto prípade oficiálne neodvolal. Podľa neho by liga mohla ešte udeliť Jágrovi výnimku, ak by chcel v drese Omska ukončiť profesionálnu kariéru napríklad v budúcom ročníku.   

Vedenie Avangardu sa chcelo jednozápasovým kontraktom odvďačiť Jágrovi za odvedené služby. Podľa českých médií sa touto myšlienku ešte stále pohráva a Jágrova slávnostná rozlúčka v drese Omsku je naďalej v hre.

Najnovšie z klubu: Avangard Omsk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk