HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Lundqvist potešil uboleného fanúšika
zdroj:

Lundqvist potešil uboleného fanúšika

Jedenásťročný fanúšik New Yorku Rangers Brendan O'Callaghan prežíva svoje najťažšie obdobie. Sedemnásteho mája kolidoval jeho školský autobus s nákladným autom a malý hokejový fanúšik utrpel nepríjemné zranenia.

Pomôcť zmierniť bolesť sa mu rozhodol brankár Jazdcov Henrik Lundqvist, ktorý mu poslal priamo do nemocnice podpísanú hokejku. 

"Lundqvist ukázal, že hokej je viac ako len hra," uviedol otec malého Brendana Arnie O´Callaghan pre nhl.com. "Toto sú momenty, kedy sa správajú hráči ako vzory a dodávajú silu niekomu, kto to práve vtedy potrebuje."

Brendan utrpel pri nehode viacero nepríjemných zranení. Okrem otrasu mozgu to boli aj prepichnuté pľúca, zlomený nos či zlomená kľúčna kosť. Od Lundqvista obdržal okrem podpísanej hokejky aj podpísaný puk a podpísanú hokejku od druhého brankára Rangers Ondřeja Pavelca. Nechýbali ani balíčky darčekov od klubov New York Yankees a New York Giants.

"Podpora celej športovej komunity v New Yorku je úžasná. Ľudia si ani neuvedomujú, čo to pre nás zmená," pridal Arnie O´Callaghan, ktorý prezradil, že malý Brendan v nemocnici s Lundqvistovou hokejkou aj spáva.

Zdroj: NHL.com

Najnovšie z klubu: New York Rangers

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk