HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tatar bol na začiatku zlomovej akcie. Neal však netrafil prázdnu bránku
zdroj: TASR/AP

Tatar bol na začiatku zlomovej akcie. Neal však netrafil prázdnu bránku

Zlatí Rytieri z Vegas nastúpia na domáci piaty zápas finálovej série proti Washingtonu s nožom na krku. Po prehre 2:6 je stav série 1:3 v ich neprospech a prstom ukazujú na útočníka Jamesa Neala.

Ten síce strelil jeden z dvoch gólov Vegas, no stalo sa tak až za stavu 0:4. Stopercentnú šancu však spálil už v prvej tretine, kedy mohol svoj tím poslať do vedenia. Súčasťou krásnej akcie bol aj Tomáš Tatar, no Neal jednoducho nedopravil puk do prázdnej bránky.

„Bola to perfektná akcia. Myslel som si, že spoluhráč vystrelí, ale urobil to výborne. Holtby už bol úplne mimo, Niskanen ležal na ľade. Mohol som si tam počkať pol sekundy, ale trafil som len tyčku. Určite to zmenilo vývoj zápasu,“
sypal si popol na hlavu Neal. „Súper je tak teraz víťazstvo od titulu a musíme sa sústrediť na ďalší zápas. Páčilo sa mi však, ako sme hrali. Tie pozitíva si musíme preniesť do ďalšieho súboja.“Aj podľa trénera Golden Knights Gerarda Gallanta išlo o dôležitý moment. Hostia z Nevady totiž začali aktívne a prvým gólom mohli zasiať do radov Capitals neistotu.

„Bolo to frustrujúce, pretože prvá tretina bola našou najlepšou v celej tejto sérii,“ skonštatoval Gallant. „Trafili sme tam dvakrát žŕdku, mali sme dobré šance, ale nevyťažili sme z toho nič. Po prvej tretine sme si vraveli, že takto musíme pokračovať. Nemôžem povedať, že by sme tak nerobili, pretože celkovo sme neodohrali zlý zápas. Góly však strieľal súper. Takto chceme hrať, no nezvládli sme kľúčové momenty.“

Hráči Vegas jednoducho nemali šťastie, ktoré sa 42 rokov odvracalo od tímu Capitals. Hokejisti Washingtonu si ho však konečne priklonili na svoju stranu a od pohára ich tak delí už len jediný triumf.

zdroj: NBC Sports

Najnovšie z klubu: Las Vegas

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk