HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ak Capitals prehrajú, vstúpia do zlatej bane
zdroj: foto TASR-AP

Ak Capitals prehrajú, vstúpia do zlatej bane

Na prvý pohľad to vyznieva zmätočne, no faktom je, že ak hráči Washingtonu Capitals prehrajú piaty zápas série v Las Vegas, klub na tom poriadne zarobí.

V prípade prehry by sa totiž séria samozrejme vrátila do hlavného mesta USA a už teraz je isté, že diváci v Capital One Aréne by si museli zaplatiť najdrahšie vstupenky v histórii NHL.

Podľa spoločnosti TicketIQ stúpla cena lístkov na prípadný šiesty zápas série na neuveriteľných 1950 dolárov. Od prvého júna ide o 77-percentný nárast. Najlacnejšie vstupenky sa na iných stránkach dajú nájsť za 1650 dolárov. Išlo by o vytvorenie nového rekordu NHL, ktorý držal doteraz Vancouver Canucks. Na siedmy zápas finálovej série v roku 2011 proti Bostonu platili fanúšikovia "kosatiek" v priemere o 25 percent menej, než teraz "hrozí" priaznivcom Capitals. Len pre porovnanie - vstupenky na domáci zápas Las Vegas naopak v porovnaní so začiatkom série poklesli a momentálne sa pohybujú na úrovni 750 dolárov.


Vo Washingtone v každom prípade vedia, že hala bude plná aj pri takto drahých vstupenkách. Boom v meste je totiž obrovský. Počas posledného domáceho zápasu WNBA dokonca vypredali priaznivci Capitals stretnutie basketbalistiek Mystics len preto, aby po ňom ostali sedieť na sedadlách v hale a mohli si tak pozrieť priamy prenos z Las Vegas vysielaný na veľkoplošnej obrazovke. 

Rovnaká situácia nastala aj pred piatym finále. S vstupenkami na zápas Mystics sa dokonca začalo kupčiť a vedenie klubu tak vyrukovalo s ústretovou stratégiou a zápas ženskej basketbalovej ligy bude zadarmo. Tí, ktorí si už vstupenky zakúpili, dostanú svoje peniaze späť. 

A v súvislosti s Washingtonom Capitals zaujala ešte jedna novinka. Priazeň hokejistom odprezentoval aj klub amerického futbalu Baltimore Ravens, ktorý osvetlil svoj štadión na červeno.

Najnovšie z klubu: Washington Capitals

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk