HOKEJ.sk HOKEJ.sk

"Tomáš dal gól, veď aj šuflíkoval," myslí si Tatarov agent Peter Neveriš
zdroj: TASR/AP

"Tomáš dal gól, veď aj šuflíkoval," myslí si Tatarov agent Peter Neveriš

Rozprávka Zlatých rytierov z Las Vegas ostala bez šťastného konca. Hokejisti z Vegas to dotiahli v pozícii nováčika NHL až do finálovej série, no tam už nestačili na Washington Capitals. Ako silnejšia sa ukázala túžba klubu z hlavného mesta, ktorý čakal na tento moment dlhých 43 rokov.

Zlatí Rytieri však bojovali až do konca a ešte po dvoch tretinách piateho zápasu viedli 3:2. Veľký podiel mal na tom aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý zohral silnú rolu pri vyrovnávajúcom góle na 2:2. V oficiálnych štatistikách ho uvádzajú ako autora asistencie, no z jeho gesta bolo čitateľné, že sa považoval za strelca gólu.

"Ja si myslím, že ten gól dal Tomáš. Veď aj šuflíkoval," poznamenal v rámci šou Juniora a Marcela vo Fun rádiu Tomášov agent Peter Neveriš. Ako ďalej pridal, útočník Las Vegas všetkých na Slovensku podporuje a ďakuje za podporu, ktorú cítil.

Spomínaný gól bol pripísaný Davidovi Perronovi, no pre Tatara išlo aspoň o prvý bod v rámci finálovej série. V play-off strelil aj jeden gól, keď sa presadil v druhom finále Západnej konferencie proti Winnipegu. Tatar sa vtedy vrátil do zostavy Golden Knights, pričom v nej nahradil práve Perrona.

zdroj: nhl.com

Najnovšie z klubu: Las Vegas

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk