HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Capitals odštartovali oslavy, pohár vezmú na bejzbal
zdroj:

Capitals odštartovali oslavy, pohár vezmú na bejzbal

Klub Washington Capitals čakal na zisk Stanleyho pohára dlhých 43 rokov. Nedá sa preto čudovať, že hlavné mesto teraz čakajú oslavy, ktoré nebudú mať konca kraja.

Najspontánnejšie oslavy sa odohrali samozrejme bezprostredne po zápase, v šatni T-Mobile arény. 

Hokejisti Capitals si potom zbalili pohár a nabrali smer východné pobrežie USA. Stanleyho pohár plánujú vziať na bejzbalový štadión miestneho klubu Washington Nationals, ktorého hráči vyjadrovali počas play-off Capitals silnú priazeň. Hráči Max Scherzer a Ryan Zimmerman dokonca fandili počas štvrtého zápasu v Capital One Aréne oblečení v hokejovej výstroji.

Radosť z triumfu Capitals má aj basketbalistka Clevelandu Cavaliers Jeff Green. On sám sa však z triumfu napokon nepotešil, keďže Cavaliers podľahli vo finálovej sérii NBA Golden State Warriors. Na posledný zápas série prišiel oblečený v drese Capitals.

Jeff Green repping the Capitals jersey with the Air Jordan 3 on feet.

Príspevok, ktorý zdieľa Bleacher Report Kicks (@brkicks),

Klub Washington Capitals medzitým zverejnil pekné video, ktoré mapuje cestu tímu za pohárom.

Majiteľ klubu Ted Leonsis teraz očakáva obrovské oslavy v meste.

"Myslím si, že to bude väčšie, než ktokoľvek očakáva. Chceme sa poďakovať ľuďom vo Virginii, Marylande a vo Washingtone D.C.," uviedol Leonsis. "Mojim cieľom je vytvoriť niečo, čo spojí všetkých ľudí v komunite. Vždy som vravel, že máme najlepších fanúšikov na svete. A vždy som im chcel vybudovať tím, na ktorý budú hrdí. Teraz konečne môžem povedať - máme najlepších fanúšikov na svete a máme aj najlepší klub na svete."

Washington čakajú prvé majstrovské oslavy od roku 1992, kedy získal klub amerického futbalu Washington Redskins Super Bowl.

Hráči Capitals budú mať na leto s pohárom celé leto. Chandler Stephenson však mal z pohľadu programu jasno hneď po finálovom víťazstve. 

"Poznal som pár chlapcov z tímu Humboldt Broncos a s pohárom prídem určite do Humboldtu," uviedol Stephenson. 

Fanúšikom hokeja nemusíme pripomínať, že hokejový tím Broncos postihla tragédia, keď pri nehode autobusu zahynulo 16 mladých hráčov.

Najnovšie z klubu: Washington Capitals

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk