HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Washington zažil veľkolepé oslavy
zdroj: foto TASR-AP

Washington zažil veľkolepé oslavy

Oslavy zisku Stanleyho pohára vyvrcholili v hlavnom meste USA slávnostným sprievodom v meste.

Hlavnou postavou osláv bol samozrejme kapitán Alexander Ovečkin, ktorý z tribúny fanúšikom prisľúbil, že urobí všetko preto, aby sa takáto slávnosť uskutočnila vo Washingtone aj o rok.

"Z pódia som ani nedovidel na koniec davu. Toto je domov. Toto mesto nám dáva pocit, že sme tu doma. Sme preto šťastní, že sme sa mohli odvďačiť a môžeme oslavovať s týmito ľuďmi," vyslovil sa útočník Tom Wilson.

Hráči mávali fanúšikom z autobusu a za obrovského nadšenia ukazovali ľuďom v uliciach Stanleyho pohár. 
Okrem Stanleyho pohára Capitals prezentovali aj trofej Princa z Walesu a Conn Smythe Trophy. 

"Máme tu Američanov, Kanaďanov, Švédov i Dánov. Máme tu Rusov, Čechov, Austrálčanov. Máme nováčikov i veteránov. Máme skvelých ľudí. Presne tak ako komunita v D.C.," zakričal do mikrofónu tréner Barry Trotz, ktorý verejne prisľúbil, že zotrvá v tíme Capitals aj po súčasnom vypršaní zmluvy. "Milujem to tu, milujem týchto hráčov a aj moja rodina to tu miluje."

"Chcem sa vám všetkým poďakovať," ujal sa slova Nicklas Bäckstrom. "O niečom takom sme všetci snívali ako deti. Pohľad na vás všetkých však prekonáva všetky pocity. Patrí vám veľká vďaka"

Ako posledný sa ujal slova kapitán Ovečkin. "Neuspokojíme sa s týmto rokom. Sme víťazi Stanleyho pohára a tento pocit chceme zažiť opäť!"

Sprievod viedol jednou z najznámejších ulíc USA Pennsylvania Avenue, ktorá spája Biely dom s Kapitolom, pokračovala po Constitution Avenue. V hlavnom meste USA sa takto oslavovalo pred 26 rokmi, keď Washington Redskins v sezóne 1991/1992 zvíťazili v súťaži amerického futbalu NFL.

Podľa odhadov oslavovalo v meste s tímom Capitals až 350 000 ľudí.

Oslavy Capitals (13 obrázkov v galérii)

zdroj: nhl.com
zdroj: nhl.com
zdroj: nhl.com

Zdroj: NHL.com

Najnovšie z klubu: Washington Capitals

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk