HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Športovci darovali krv, Valábik chcel, no nemohol
zdroj:

Športovci darovali krv, Valábik chcel, no nemohol

Viac ako 90 darcov prijalo tento rok výzvu slovenských olympionikov a športovcov a zapojilo sa do už štvrtého ročníka Kvapky krvi Slovenského olympijského tímu.

Akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková, športová strelkyňa Daniela Demjén-Pešková, bývalý vodnoslalomár a olympijský medailista Juraj Minčík či bývalý hokejový obranca Boris Valábik ukázali aj tento rok veľké srdce, keď sa rozhodli darovať krv na pomoc tým, ktorým táto vzácna tekutina zachráni život. 

Ušľachtilú myšlienku Kvapky krvi Slovenského olympijského tímu podporilo aj množstvo hasičov a policajtov, pripojili sa aj zamestnanci Slovenského olympijského výboru a ďalší športovci. Akciu každoročne organizuje Nadácia Slovenského olympijského výboru v spolupráci so SOV a Národnou transfúznou službou SR. Tento rok sa do organizácie zapojilo aj Ministerstvo vnútra a Športové centrum polície a celá udalosť sa konala pod záštitou pod záštitou generálneho riaditeľa Nemocnice sv. Michala MUDr. Mariána Križka, Phd. MPH.


Podujatie, ktoré pritiahlo pozornosť športovej verejnosti, sa konalo 14. júna 2018 v Nemocnici sv. Michala v Bratislave. Majoritnú časť darcov pritom tvorili zamestnanci Ministerstva vnútra, ktoré výraznou mierou prispelo k mimoriadnemu úspechu udalosti.

„Teší ma, že aj tento rok sa do Olympijskej kvapky krvi zapojilo viac ako 90 ľudí na čele s olympionikmi. Ak berieme do úvahy, že na jeden odber je možné odobrať 450 ml tejto vzácnej tekutiny, spolu sme pomohli viac ako 42 litrami krvi tým, ktorým táto krv zachráni život,
“ povedal Anton Siekel, prezident SOV.


„Som presvedčený, že naši športovci ale aj zástupcovia z radov policajtov a hasičov sú v odbere krvi pre širokú verejnosť silnou motiváciou a dodávajú mnohým odvahu a presvedčenie, že darovať krv má zmysel. Osobne som sa snažil byť tiež príkladom a daroval som krv z presvedčenia, že pomáham nielen skvelej myšlienke ale aj ľuďom, ktorí moju krv potrebujú pre záchranu svojho života,“
povedal bývalý vodnoslalomár a v súčasnosti riaditeľ Športového centra polície Juraj Minčík.

Akciu podporil aj bývalý hokejista Boris Valábik, ktorý by daroval krv veľmi rád. Vzhľadom na viaceré operácie z minulosti však nedisponuje krvným obrazom, ktorý by mu to umožňoval. 

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk