Hokej.sk Hokej.sk

Pocítil potrebu zmeny. Do Slovana však nechcel
zdroj: jäzva

Pocítil potrebu zmeny. Do Slovana však nechcel

Po troch rokoch strávených vo Švédsku mení útočník Libor Hudáček pôsobisko. Z Örebrö sa – s medzipristátím vo Färjestade - presunie do českého Liberca. V klube pod Ještedom mu už pripravili dres s číslom 79.

„Športovec potrebuje raz za čas aj zmenu a cítil som, že ju už potrebujem aj ja. Chcel som ísť do KHL, ale tam má na mňa stále právo Slovan Bratislava. Tam som nechcel a musel som si teda vybrať inú krajinu. Veľkú rolu zohral fakt, že mi zatelefonoval tréner Pešán a chcel ma do svojho tímu,“ objasnil pozadie svojho rozhodnutia reflektovať ponuku „bielych tigrov“ Libor Hudáček.

Prečo však vlastne nechcel do Slovana? Mohli za to azda medializované finančné podlžnosti klubu, s ktorými mal v minulosti aj vlastné skúsenosti? „Nebolo to kvôli tomu. Ja som tam jednoducho hrával šesť sezón a chcel som skúsiť niečo iné. Česká extraliga patrí medzi najlepšie v Európe a myslím si, že som sa rozhodol dobre,“ dal veci na pravú mieru 27-ročný reprezentant Slovenska. 


V tíme Liberca si podal kľučku s trojicou slovenských hráčov, ktorí sa naopak pobrali spod Ješteda. Martin Bakoš podpísal kontrakt s Bostonom, Adam Jánošík so Slovanom a Jaroslav Janus sa vracia do Litvínova.

„Veru, po ich odchodoch tam ostal tuším iba mladý Maier. V Liberci však majú so Slovákmi výborné skúsenosti a ja si preto myslím, že ešte podpíšu nejakého ďalšieho hráča od nás. Česko je nám však blízke a v tomto smere určite nebudú žiadne problémy,
“ poznamenal L. Hudáček, ktorý by si v českej extralige rád napravil chuť po predošlej sezóne. Tá totiž nebola taká vydarená, ako predošlé dve v Örebre. „Verím, že budem zdravý a zažijem peknú sezónu, ktorá by mi pomohla predať sa ďalej. V prvom rade však chcem pomôcť Libercu k tímovému úspechu.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Liberec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk