HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Fehérváry slovenskou draftovou jednotkou, v 2. kole si ho vybral Washington
zdroj: jäzva

Fehérváry slovenskou draftovou jednotkou, v 2. kole si ho vybral Washington

Tohtoročnou slovenskou draftovou jednotkou v zámorskej hokejovej NHL sa stal Martin Fehérváry. Osemnásťročného obrancu si v 2. kole z celkového 46. miesta vybral aktuálny víťaz Stanleyho pohára Washington Capitals.

Vo vstupnom drafte 2018, ktorý sa uskutočnil v Dallase, siahli profiligové kluby celkovo po piatich Slovákoch. Do organizácie Calgary Flames putujú útočníci Martin Pospíšil (105. miesto) a Miloš Roman (122.), Dávida Hrenáka (144.) si vybrali Los Angeles Kings, ďalšieho brankára Romana Durného (147.) si zvolil Anaheim Ducks.

Fehérváry odohral uplynulú sezónu v IK Oskarshamn v druhej najvyššej švédskej súťaži Allsvenskan, v 50 zápasoch nazbieral desať bodov (2+8). V jednom dueli sa predstavil aj v najvyššej SHL, nastúpil za HV 71. V jeho drese by mohol hrať aj v nasledujúcej sezóne, možné je aj jeho pôsobenie na farme, menej pravdepodobné v prvom tíme Capitals. Rozhodujúce bude v tomto smere, ako zapôsobí na trénerov a manažment klubu v prípravnom kempe Washingtonu.

Fehérváry bol tohtoročnou draftovou dvojkou "Caps", v 1. kole si úradujúci šampión vybral z 31. miesta ďalšieho zadáka, Rusa Alexandra Alexejeva. "Počas sezóny som sa s predstaviteľmi Capitals ani raz nestretol, až na preddraftových testoch. Tam som mal z nášho stretnutia veľmi dobrý pocit. Trochu som aj očakával, že by si ma mohli vybrať, ale istotu som nemal, predsa len, draft je lotéria," uviedol Fehérváry, ktorý opísal zámorským novinárom svoje silné stránky. "Snažím sa hrať dobre na oboch stranách klziska, najmä byť stopercentný v defenzíve, chcem byť čo najčastejšie na ľade, nastupovať aj v oslabeniach a pomôcť tímu najviac, ako sa dá. Mojou najsilnejšou stránkou je asi korčuľovanie," prezradil Fehérváry. Ten by rád napodobnil cestu českého zadáka Michala Kempného, ktorý sa po výmene z Chicaga rýchlo udomácnil v zostave Washingtonu. "Mojím najobľúbenejším hráčom bol asi Ľubomír Višňovský. Zo súčasných hokejistov sa mi najviac páči štýl Andreja Sekeru, môjho spoluhráča z národného tímu," dodal. 

Jednotkou draftu sa podľa očakávania stal švédsky obranca Rasmus Dahlin, po ktorom siahlo Buffalo.

Najnovšie z klubu: Los Angeles

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk