HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Prvoligový obhajca predstavil ciele i posily
zdroj: jäzva

Prvoligový obhajca predstavil ciele i posily

Michalovská Dukla ukončila v predošlej sezóne dlhé čakanie na prvoligový titul a už teraz je jasné, že s maximálnymi ambíciami vykročí aj do nového ročníka.

Svedčí o tom stabilizovaný káder, ktorý predstavilo vedenie na tlačovej konferencii. V kádri ostal kapitán Marek Kolba, aj ďalšie opory zadných radov Daniel Hančák, Tomáš Valečko či Michal Korenko. V útoku sa môže staronový tréner Miroslav Chudý spoľahnúť na osvedčené mená ako Marek Mašlonka, Erik Piatak, Radovan Cútt, Jakub Linet či Tomáš Bánovský. V drese s líškou na hrudi sa už naopak nepredstavia Vladislav Solomončak, Tomáš Rusina a Ivan Brezniak (poslední dvaja sa dohodli s Martinom. Trojica Ľuboš Fajčák, Igor Halás a Martin Dolgoš vraj plánuje prejsť z ľadovej plochy k civilnému zamestnaniu.

Ingema predstavila na predsezónnej tlačovke aj štyri nové mená. Všetko ide o útočníkov. Z Banskej Bystrice či Detvy prichádza Mário Róth a Zemplínčania využili aj prešovskú neistotu. Z kádra Penguins ulovili Samuela Chalupu, Marcela Baláža a Vladislava Gavryka.

„Mužstvo sme sa snažili formovať tak, aby sme z tých pozícii, čo sme si vydobyli neustúpili. Po každej sezóne, či bola úspešná, alebo nie, vždy bývajú zmeny. Niektorí hráči odišli do iných klubov, niektorí sa chcú zrejme vydať inou cestou ako hokejovou. V minulej sezóne nás trochu tlačila topánka v agresivite a práve takéto typy hráčov sme hľadali Trošku nám možno zapasovala situácia v Prešove, kde nevedia, čo a ako bude,“ podotkol podľa Novín Zemplína tréner Miroslav Chudý. "My sme radi, že sa nám podarilo udržať tie najväčšie opory. Samozrejme, topánka nás tlačí v obrane, kde máme podpísaných iba štyroch hráčov. Nejakých hráčov máme rozrobených, teda uvidíme, čo sa nám podarí podpísať. Takisto hľadáme dvojku k Adamovi Trenčanovi do brány, šancu dostane aj mladík Tkačik z juniorky. Nebránime sa ešte ani posilneniu útoku, keď sa vyskytne nejaký zaujímavý hráč, určite ho oslovíme."


Káder (momentálne podpísaní či dohodnutí hráči)

Brankári: Adam Trenčan, Tomáš Tkačik.
Obráncovia: Daniel Hančák, Marek Kolba, Michal Korenko, Tomáš Valečko.
Útočníci: Marek Mašlonka, Erik Piatak, Jakub Linet, Lukáš Toma, Radovan Cútt, Lukáš Hamráček, Tomáš Banovský, Lubor Balko, Radoslav Mesaroš, Mário Roth (naposledy pôsobil v Detve), Samuel Chalupa, Marcel Baláž, Vladyslav Gavryk (všetci traja naposledy hrávali v Prešove), Dominik Borov.

Najnovšie z klubu: HK Dukla Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk