Hokej.sk Hokej.sk

Ovečkin doniesol pohár do Moskvy, zapózoval aj pri slovenskom drese
zdroj: foto TASR-AP

Ovečkin doniesol pohár do Moskvy, zapózoval aj pri slovenskom drese

Alexander Ovečkin doniesol v sobotu Stanleyho pohár do Moskvy. Kapitán Washingtonu Capitals potešil svojich krajanov, no medzi najdojímavejšie momenty dňa patrilo spoločné pozdvihnutie cennej trofeje spoločne s otcom.

"Chcel som sa podeliť o radosť z tejto krásnej trofeje s ľuďmi, ktorých dobre poznám, ale aj s tými, ktorých nepoznám," uviedol Ovečkin. "Chcel som ponúknuť pocit radosti ľuďom, ktorí tento pohár na vlastné oči nikdy nevideli a nikdy sa ho nemohli dotknúť."

Ovečkin dostal Stanleyho pohár k dispozícii na dva dni a za sebou už má návštevu futbalovej fanzóny v hlavnom meste. S pohárom tam strávil vyše tri hodiny. Šancu odfotiť sa s pohárom získali aj turisti, ktorí si prišli pozrieť Kremeľ či mauzóleum V. I. Lenina. 

Neskôr sa Ovečkin presunul do tréningového centra Dinama Moskva, kde potešil aj mladých hráčov z hokejovej akadémie na moskovskom predmestí Novogorsk. Práve v Diname vyrastala ruská hviezda pred svojim príchodom do NHL.

Zaujímavosťou je, že keď mal Ovečkin 14 rokov, navštívil centrum Dinama Igor Larionov, ktorý získal Stanleyho pohár s Detroitom Red Wings v rokoch 1997, 1998 a 2002. 

"Už vtedy som túžil po tom, že raz budem v podobnej situácii a budem sa môcť podeliť o takýto moment s deťmi. Či už ste hokejistom, alebo biznismanom, túžite po tom, že budete úspešný. Mojim snom bolo stať sa dobrým hokejistom a získať pohár," uviedol Ovečkin.

V rámci návštevy múzea Dinama Moskva si Ovečkin zapózoval aj pri slovenskom reprezentačnom drese, či portréte kolegu z Capitals Nicklasa Bäckstroma.

Kapitán Washingtonu sa potom presunul na súkromnú párty do karaoke baru, kde si spoločne s pozvanými hosťami vychutnajú prenos z futbalového zápasu Rusko - Chorvátsko.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Washington Capitals

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

ProFutbal.sk