HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V šatni Gáboríkovho tímu vládla negatívna energia
zdroj: TASR/AP

V šatni Gáboríkovho tímu vládla negatívna energia

Klub slovenského útočníka Mariána Gáboríka Ottawa Senators má za sebou nevydarenú sezónu. Senátori sa nedokázali prebojovať do play-off a ako neskôr vyšlo najavo, v tíme vládli nezhody.

Tie najnovšie potvrdil aj krídelník Alex Burrows, ktorý sa rozhodol v 37 rokoch ukončiť profesionálnu kariéru.

„Uh, niečo také som vo svojej kariére nezažil,
“ okomentoval atmosféru, ktorá vládla v Ottawe počas sezóny Burrows. V tíme podľa neho vládla neskutočne negatívna energia.

Burrows potvrdil napätie, ktoré spôsobili kroky majiteľa klubu Eugena Melnyka, špekulácie o odchode Erika Karlssona, ale aj obvinenia manželky Erika Karlssona Melindy, ktorá obvinila snúbenicu Mika Hoffmana Moniku Carykovú z psychického teroru.

Nebola to jedna vec, ale súhra faktorov. Nedá sa povedať, že za to mohol Eugene Melnyk, tréneri, hráči, alebo Karl,“ zamyslel sa Burrows. „Bola to súhra negatívnych okolností. Všetko sa to zosypalo naraz a my sme sa s tým nevedeli vyrovnať.“

S odstupom času viním sám seba. Možno som mohol byť aktívnejší a skúsiť hľadať riešenie. V tej chvíli som sa do toho nechcel miešať, pretože hráč má pocit, že personálne otázky patria do kompetencie iných. Teraz si však myslím, že som mal zakročiť,“ pridal rodák z kanadského Pincourtu.

New York Islanders - Ottawa Senators (Halák, Burrows)
New York Islanders - Ottawa Senators (Halák, Burrows) (TASR/AP)


Burrows považuje katastrofálne vzťahy v Senators za užitočnú skúsenosť pre svoju novú trénerskú dráhu. V novej sezóne bude totiž asistentom trénera na farme Montrealu Canadiens v Lavale.

„S odstupom času môžem povedať len to, že ľuďom v klube prajem všetko dobré. Generálny manažér Pierre Dorion bol ku mne veľmi dobrý. Klub, fanúšikovia, tí všetci boli skvelí. Som si istý, že skôr, či neskôr, sa dokážu vrátiť na play-off úroveň.“


Pravda, to len za podmienky, že tréner Guy Boucher nájde spôsob, akým dať do poriadku vzťahy v šatni.

„Vlani to jednoducho nefungovalo, pretože v kabíne bolo veľa negatívnej energie,“
pokračoval Burrows. „Ja osobne však verím Guyovi. Verím, že je to schopný tréner, ktorý dokáže komunikovať a riešiť takéto situácie. Pracuje veľmi tvrdo a má dobré systémy. Želám mu len to najlepšie. Verím, že to otočí a mesto i fanúšikovia si užijú oveľa lepšiu sezónu.“

zdroj: canoe.com

Najnovšie z klubu: Ottawa Senators

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk