HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šokujúca správa zo zámoria - utopil sa víťaz Stanleyho pohára
zdroj:

Šokujúca správa zo zámoria - utopil sa víťaz Stanleyho pohára

Hokejový svet zasiahla v nedeľu večer smutná správa. Vo veku 35 rokov sa utopil bývalý brankár NHL Ray Emery. O život prišiel počas plávania s priateľmi v blízkosi jachtárskeho klubu Royal Hamilton.

„Boli si zaplávať a pán Emery sa bohužiaľ po skoku nevynoril z vody,“ uviedol policajný dôstojník Marty Schulenberg. „Okamžite sme zasiahli spoločne s požiarnym zborom a záchrannou službou. Naše úsilie vo vode a následne na brehu však bohužiaľ neprinieslo pozitívny efekt.“

Emeryho draftovala v roku 2001 Ottawa Senators a práve v drese Senátorov dosiahol v roku 2007 najväčší úspech kariéry v podobe postupu do finálovej série bojov o Stanleyho pohár.

Bodku za kariérou v NHL urobil v sezóne 2014-15, kedy odchytal za Philadelphiu Flyers 31 zápasov. O rok neskôr pôsobil vo farmárskych kluboch Ontario Reign a Toronto Marlies, aby následne odišiel do nemeckého Mannheimu. V NHL pôsobil okrem Ottawy a Philadelphie aj v Anaheime a Chicagu.

Ray Emery získal v roku 2013 s Chicagom Stanleyho pohár a zároveň aj trofej Williama Jenningsa (najnižší priemer inkasovaných gólov).

"Organizácia Blackhawks bude vždy s radosťou spomínať na Raya ako na súťaživého hokejistu, dobrého spoluhráča a šampióna," citovala agentúra AP vyhlásenie klubu.

"Ray mal vo svojom živote veľa vzostupov a pádov. Len málo vecí ho vedelo rozhodiť a snažil sa stále napredovať. Mal veľké srdce, bol zábavný človek," povedal jeho dlhoročný agent J.P. Barry.   

"Vždy budem na Raya spomínať ako na dobrého človeka. Všetci ho mali radi pre jeho osobnosť, nikdy nezabudnem na jeho nezištnosť. Bolí to," vyjadril svoje pocity prostredníctvom sociálnej siete jeho bývalý spoluhráč Daniel Carcillo.

Najnovšie z klubu: Ottawa Senators

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk