HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nagy poctivo trénuje. Cieľom je priblížiť sa k Bondrovi
zdroj: jäzva

Nagy poctivo trénuje. Cieľom je priblížiť sa k Bondrovi

Štyridsiatku už s korčuľami na nohách neoslávi, no kariéru ukončí len tesne pred jej dosiahnutím. Prvého júna oslávil majster sveta z roku 2002 Ladislav Nagy 39 rokov a o pár týždňov neskôr oznámil rozhodnutie potiahnuť to s hokejkou v ruke ešte jednu sezónu. Fanúšikovia slovenského hokeja sa tomuto verdiktu tešia, veď počas posledných majstrovstiev sveta bol v Dánsku lídrom reprezentácie a v siedmich zápasoch zaznamenal až desať kanadských bodov.

Otázkou ostáva, kde odohrá svoju poslednú sezónu kariéry. Voľbou číslo 1 je samozrejme jeho materský klub, s predstaviteľmi ktorého absolvoval v pondelok dôležité rokovanie.

„Dohoda je už blízko. Doťahujeme detaily a myslím si, že podpísať by som ju mohol v utorok, alebo v stredu,“
povedal nám Ladislav Nagy, ktorý by tak mal byť aj naďalej košickým kapitánom. „Céčko si ponechám rád, ale ešte som nič nepodpísal. Ak sa tak však stane, tak budem rád. V tíme ostalo veľa chlapcov z predošlej sezóny a ja sa na všetkých teším. Navyše prichádza Tomáš Netík, s ktorým som hrával a viem, že je to super chalan. A teším sa aj na nových importov, ktorí do tímu pribudli.“Pre majstra sveta z roku 2002 pôjde v každom prípade o poslednú hráčsku zmluvu kariéry.

„Určite áno. Ak sa raz rozhodnem, tak to platí. Ak by ma aj niekto prehováral, aby som to ešte potiahol, rozhodnutie je pevné. Mám už na to roky. Teraz sa však teším na poslednú sezónu a teším sa aj na partiu v šatni,
“ poznamenal Nagy.

Isté je, že ak aj zmluvu s Košicami podpíše dnes, či zajtra, k tímu sa pridá až budúci pondelok. „Oceliari“ pritom vykorčuľujú prvýkrát na ľad Crow Arény už vo štvrtok.

„Vo štvrtok ešte na ľade určite nebudem. Ak podpíšeme zmluvu, tak to vidím na pondelok,“
poznamenal 39-ročný útočník, ktorý sa momentálne pripravuje individuálnou formou. Voľný čas si spríjemňuje svojim obľúbeným doplnkovým športom, ktorým je golf. My sme ho zastihli na tráve ihriska na Alpinke.


Ladislav Nagy na golfe (35 obrázkov v galérii)

„Golf som začal hrať ešte v Amerike a je to pre mňa skvelý relax. Na osemnásťjamkové ihrisko teraz nemám čas a deviatka na Alpinke je tak pre mňa ideálna. S kamarátmi to zvládneme za hodinku a pol, vypneme hlavy a je to skvelé spestrenie k neustálemu dvíhaniu činiek a podobným cvikom,“ pousmial sa dlhoročný reprezentant Slovenska pripravujúci si svoj bag pred vstupom na zelené greeny v Čermeľskom údolí. 

Láska ku golfu v ňom vzbĺkla ešte počas pôsobenia v Phoenixe, kedy na golfovom ihrisku dokonca býval. „Paradoxom je, že vtedy som tam býval a golf som hrával málo. Čím som však starší, tým viac ma to baví. A navyše som sa aj zlepšil. Mojim cieľom je dotiahnuť sa na Petra Bondru. Asi nikdy nebudem až taký dobrý ako on, pretože on je naozaj vynikajúci, chcem však hrať tak, aby som sa pred ním nemusel hanbiť a vedel by som trafiť loptičku. Nepotrebujem byť golfový profík, ale chcem to hrať na úrovni.“

Za svoju silnú stránku z pohľadu golfu považuje Nagy krátku hru, čiže putovanie. „V tomto som sa trochu zlepšil, vylepšiť ešte musím drive. Každá jedna palica je však pre mňa ťažká,“ pousmial sa Ladislav Nagy, ktorý zatiaľ stále márne čaká na vysnívaný úder hole in one. „Mám však zopár birdie úderov a verím, že to najlepšie ma v rámci golfovej kariéry ešte len čaká.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk