HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Štyria Slováci v prvom tíme Bruins? Bolo by to fantastické, usmieva sa Chára
zdroj: TASR/AP

Štyria Slováci v prvom tíme Bruins? Bolo by to fantastické, usmieva sa Chára

Najslovenskejším klubom NHL by mal byť po novom Boston Bruins. Okrem hviezdneho kapitána Zdena Cháru sa snaží do prvého mužstva už niekoľko sezón pretlačiť Peter Cehlárik a v lete k nim pribudli ďalšie dve akvizície spod Tatier.

Z New Yorku pribudla brankárovi Tuukkovi Raskovi  v osobe Jaroslava Haláka nebezpečná konkurencia a svoju životnú príležitosť sa chystá využiť aj reprezentačný útočník Martin Bakoš.

„Martinov podpis je pre Boston veľmi pozitívnou správou. Je to veľmi šikovný, talentovaný a motivovaný hráč. Osobne som presvedčený o tom, že bude pre náš klub prínosom. Ja sám som navyše rád, že dostanem šancu zahrať si s ďalším Slovákom a kamarátom,“
okomentoval pre hokej.sk príchod 28-ročného Spišiaka kapitán Bruins Zdeno Chára.

V porovnaní s Bakošom má istú pozíciu v prvom tíme Jaroslav Halák, ktorý so sebou do Bostonu prináša jedenásťročné skúsenosti nazbierané v Montreale, St. Louis, Washingtone a NY Islanders.

„Veľmi sa na Jarina teším a dúfam, že sa do prvého tímu prebojuje aj Peťo Cehlárik. Ak by to vyšlo, tak by sme mali v tíme NHL štyroch Slovákov a to by bola fantastická vec,
“ pokračoval Chára. V prípade takéhoto ideálneho scenára by sa už v Bostone oplatilo zorganizovať aj nejakú tú haluškovú večeru. „Už len kto ich navarí, že?“ pousmial sa 41-ročný víťaz Stanleyho pohára z roku 2011.

Do hokejovej sezóny v zámorí je však ešte ďaleko a Chára si momentálne užíva domácu pohodu na Slovensku. Na rozdiel od viacerých kamarátov z NHL však zatiaľ stále odoláva golfovému pokušeniu.

„Mňa osobne to ešte nechytilo tak ako ich. Chalani dosť golfujú a hlavne Peťo Bondra má na to veľa času. Na ňom je vidieť, že je v tom výborný. Čo sa mňa týka, tak sa mi veľmi páči to golfové prostredie a krásna príroda. Zatiaľ však nemám toľko času, koľko by si partie na zelených ihriskách žiadali,“
dodal pre hokej.sk Zdeno Chára.

Najnovšie z klubu: Boston Bruins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk