HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Lundqvist s Zuccarellom pripravili jedinečný letný zápas. V Osle sa predstaví aj Chára
zdroj:

Lundqvist s Zuccarellom pripravili jedinečný letný zápas. V Osle sa predstaví aj Chára

Hviezdy NHL mieria do Nórska. Na otvorenom štadióne v Osle sa v rámci charitatívneho zápasu Summer Classic 2018 predstavia aj také mená ako sú brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist a jeho spoluhráč Mats Zuccarello.

Zuccarello sa na exhibíciu pripravil naozaj dôkladne a vyrobiť si nechal aj špeciálne korčule. On sám je na nich vyobrazený s nafukovacím kolesom, Lundqvista si tam nechal znázorniť pri stavbe pieskového hradu. Letná tématika na parádu.

V hanbe nechcel ostať ani Lundqvist a pre podujatie v Osle mu krajan Dave Gunnarsson nastriekal špeciálnu masku.

Zápas Henke and Zucca Summer Classic odohrajú v sobotu na štadióne Ullevaal, ktorý je s kapacitou 23 000 divákov najväčším v Nórsku. Ide samozrejme o štadión futbalový a hokejová plocha bola pre tento účel privezená z Nemecka.

Výťažok z akcie poputuje na konto nadácie Right to Play, ktorej ambasádorom je práve Zuccarello. 

"V prvom rade sa chcem všetkým poďakovať za myšlienku takejto akcie. Bude to určite veľká zábava a podstatné je, že sa to deje s úmyslom pomôcť," vyslovil sa Lundqvist.

Obe hviezdy Rangers si mohli vybrať svoje tímy v špeciálnom drafte. Prvou voľbou Lundqvista sa stal jeho krajan Daniel Alfredsson.

"Je to pre mňa pocta," usmievala sa legenda, ktorá ukončila kariéru v roku 2014 po osemnástich sezónach v drese Ottawy Senators. "Viem, že Henrik je v New Yorku i vo Švédsku veľmi aktívny v oblasti charity a o Matsovi to platí tiež. To, že dali dohromady takúto akciu, je jednoducho úžasné."

V tíme Henrika Lundqvista sa divákom predstaví aj slovenský obranca Zdeno Chára.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: New York Rangers

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

ProFutbal.sk