HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovan Bratislava sa jasne vyjadril k budúcnosti Šerbatova
zdroj: Eliezer Šerbatov. (hcslovan-instagram)

Slovan Bratislava sa jasne vyjadril k budúcnosti Šerbatova

„Príčina, prečo v lete tvrdo trénujem a snažím sa zlepšiť po hokejovej stránke je, aby som sa mohol vrátiť do Slovana a splniť, čo sa odo mňa žiada. A ešte niečo navyše. Je čas vrátiť sa do práce a strieľať góly za Slovan. Rok adaptácie sa skončil!“ nechal sa počuť v exkluzívnom rozhovore pre HOKEJ.sk prvý Izraelčan v KHL Eliezer Šerbatov akoby už bol zbalený a pripravený na návrat do Bratislavy. Jediný slovenský zástupca v Kontinentálnej hokejovej lige však na slová 26-ročného útočníka reagoval hodinu po zverejnení článku a s návratom Šerbatova na Slovensko to až tak horúce nie je.

Izraelský rodák s ruským občianstvom od dvoch rokov žijúci v Kanade prišiel do Slovana Bratislava na začiatku minulej sezóny z kazachstanského Beibarysu Atyrau. V ročníku 2017/18 odohral 35 zápasov s bilanciou 1 gól a 3 asistencie. Fanúšikov si získal odvážnym a energickým štýlom hry. Šerbatov sa po sezóne vrátil domov do Montrealu. Počas leta rokoval o spolupráci na nasledujúcu sezónu s dvoma klubmi. „Prioritou sú pre mňa KHL a NHL. Môj agent jednal s Montrealom Canadiens, teraz sa však koncentrujeme na Slovan. Toto leto som hovoril len s dvoma klubmi. Tými, ktoré sú môjmu srdcu blízke - Canadiens a Slovan,“ priblížil rýchlonohý korčuliar.

„HC Slovan Bratislava rokoval s agentom Eliezera Šerbatova a Simona Desprésa v júni tohto roka. Obom hráčom ponúkol kontrakty na novú sezónu za rovnakých podmienok, aké mali v minulom ročníku. Agent nám tlmočil, že predstavy oboch hráčov sú vyššie,“ poodhalil priebeh jednaní marketingový riaditeľ belasých Milan Vajda. Potvrdil tým slová športového riaditeľa Olďricha Štefla pre denník Pravda. Kým Šerbatov bol podľa rozhovoru pre náš web pripravený na návrat do Bratislavy, zo slov športového riaditeľa sa zdalo, že Slovan už s hráčom neplánuje rokovať o pokračovaní spolupráce. Štefla sme pred vydaním článku požiadali o stanovisko, no nachádzal sa mimo Slovenska.

Po zverejnení rozhovoru ho zastúpil Vajda, ktorý pre HOKEJ.sk povedal: „V tejto chvíli už o angažovaní Šerbatova neuvažujeme. Prioritou je angažovanie 2-3 produktívnych útočníkov do prvých dvoch formácií. Eliezerovi želáme veľa úspechov v ďalšej kariére a ďakujeme mu za jeho služby, ako aj príkladný prístup, ktorým sa vlani prezentoval v našom klube. Veríme, že sa mu jeho sen o NHL ešte splní.“ Budúcnosť Eliezera Šerbatova po ročnom belasom dobrodružstve v KHL zostáva otázna. Slovan Bratislava vstúpi do nového ročníka KHL už o dva týždne 02. septembra na ľade Magnitogorska.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk