HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tybora trápi zlá príprava. Nad Duklou zatiaľ neuvažuje: Môj čas na návrat ešte neprišiel
zdroj: jäzva

Tybora trápi zlá príprava. Nad Duklou zatiaľ neuvažuje: Môj čas na návrat ešte neprišiel

V nasledujúcej sezóne chce opora Vítkovíc Radoslav Tybor nadviazať na úspechy z predošlého ročníka. Prípravné zápasy sa však pre klub z Moravy nevyvíjajú priaznivo, čo potvrdil aj nedávny Tatranský pohár. Odchovancovi Dukly Trenčín angažmán v ostravskom tíme vyhovuje a na návrat pod hrad Matúša Čáka zatiaľ nepomýšľa.

Sezóna 2017/2018 bola pre Radoslava Tybora úspešná či už z hľadiska osobných štatistík, alebo výkonov Vítkovíc v základnej časti. V 34 zápasoch dokázal získať rodák z Trenčína 23 bodov za 12 gólov a 11 asistencií. Spokojný však mohol byť tréner Jakub Petr aj s tabuľkovým umiestnením Vítkovíc na konci základnej časti. Štvrté miesto je pre klub z Ostravy najlepšie za posledných osem rokov.

zdroj: youtube.com/HC VÍTKOVICE RIDERA - oficiální kanál

V play off už ale čakala na Vítkovice “chladná sprcha“. Hneď vo štvrťfinále im vystavila po štyroch zápasoch “stopku“ Kometa Brno, ktorá bola po základnej časti na piatom mieste. Jej cesta viedla nakoniec až za titulom, pričom dokopy prehrali zverenci Libora Zábranského len dvakrát. “Minulá sezóna bola veľmi dobrá, ale bohužiaľ, prišlo play off a celé to nadšenie z doterajších výsledkov opadlo po rýchlom vyhodení. Bola škoda, že sme Brno nepotrápili dlhšie. Sklamanie v tíme teda určite zavládlo, a veľké,“ priznal pre HOKEJ.SK jeden z lídrov vítkovickej ofenzívy.

Za podobnými úspechmi sa bude tím Vítkovíc hnať aj v nasledujúcej sezóne. V rámci prvého kola nového ročníka zavítajú 14. septembra na ľad Pardubíc. V porovnaní s minuloročným kádrom je ten súčasný takmer kompletne zachovaný. “V podstate sa zachovalo celé mužstvo, takže predpoklady na podobné úspechy, aké sme zažili v minulej sezóne, máme,“ hodnotil Tybor. Základná kostra tímu okolo kapitána Rostislava Olesza, Radoslava Tybora či Jána Výtiska bola doplnená o šesticu hráčov, pričom za najzvučnejšiu posilu možno považovať obrancu Erika de la Roseho, staršieho brata Jacoba de la Roseho z Montrealu Canadiens. Opačným smerom putovalo taktiež šesť hráčov, medzi ktorými je aj Karol Sloboda (HC ’05 iClinic Banská Bystrica) alebo Lukáš Klok (HC Slovan Bratislava).

Sloboda Karol
Karol Sloboda (foto: Vladimír Chramazda)

Letná príprava sa však pre Vítkovice nevyvíja podľa predstáv. Z desiatich zápasov dokázali zvíťaziť len štyrikrát, pričom jednu prehru im uštedril český druholigista VHK ROBE Vsetín. “Sme radi, že sme už vybehli na ľad. Chceli by sme nadviazať na minulú sezónu, ale podarí sa nám to, len ak poriadne zaberieme. Vec sa má tak, že sme zatiaľ nepredviedli dobré výkony ani v jednom zápase. Musíme začať každý od seba a predvádzať úplne inú hru, pretože sezóna sa nezadržateľne blíži. S takými výkonmi by sme neporazili ani prvoligové mužstvo,“ povzdychol si Tybor.

Hneď tri zápasy z doterajších desiatich odohral český extraligista na Tatranskom pohári v Poprade, kde vôbec nenaplnil očakávania a z favorita turnaja sa stal outsider. Jedine po súboji s domácim Popradom si mohol kouč Jakub Petr so svojimi hráčmi vychutnať pocit víťazstva. “Na Tatranský pohár sme prišli s tým, že na ňom chceme predviesť náš najlepší hokej. Hoci nás po ňom ešte čaká jeden zápas s Trenčínom, práve tento turnaj sme vnímali ako generálku pred sezónou,“ povedal 28-ročný krídelník.

Radoslav Tybor
Radoslav Tybor (foto: Vladimír Chramazda)

Poslednou previerkou Vítkovíc bude už spomínaný zápas s Duklou Trenčín, ktorú v lete posilnili “tigri“ z Liberca Mário Bližňák s Milanom Bartovičom. Skúsenosti oboch Trenčanov by mali dopomôcť Dukle k dosiahnutiu toho, čo sa jej v minulom ročníku len o vlások nepodarilo - zisk vytúženého titulu. Hoci Radoslav svoj príchod do Dukly nevylučuje, určite je v súčasnosti nereálny. “Je pravdou, že výkony Dukly sledujem a mám tam veľa kamarátov alebo známych, s ktorými si píšem. Myslím si ale, že môj čas na návrat do Trenčína ešte neprišiel. Chcem niečo dokázať aj v európskom hokeji,“ netajil ambície Radoslav Tybor.

Koniec koncov, poriadne “slovenská“ je aj šatňa Vítkovíc. Moravskosliezskému celku patrí druhá priečka v počte slovenských hráčov. Okrem jazykových rozdielov ale v kabíne nenájdete žiadne iné, čo sa týka národností. “Sme radi, že partia v kabíne funguje ako má a nerozlišuje sa, kto je Slovák, Američan alebo Čech. Avšak, musí to tak dobre fungovať aj na ľade (povzdychnutie).“

Radoslav Tybor
Radoslav Tybor (foto: jäzva)

O motiváciu podávať čo najlepšie výkony Tybor núdzu mať nebude. Vpred ho môže poháňať aj miesto v reprezentácii, za ktorú odohral v posledných troch sezónach len dva duely. “Reprezentácia je veľkým lákadlom. V posledných dvoch sezónach ma trápili zranenia. Hoci som pozvánky dostal, stále sa mi v nejakých posledných zápasoch pred reprezentačným zrazom niečo privodilo. Teraz sa ale sústredím na začiatok sezóny vo Vítkoviciach a čo príde potom, sa uvidí,“ prezradil v rozhovore pre HOKEJ.sk 49-násobný reprezentant.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Vítkovice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk