HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Orpikovci naplnili Stanleyho pohár zmrzlinou, nažral sa aj Holtbyho kôň
zdroj:

Orpikovci naplnili Stanleyho pohár zmrzlinou, nažral sa aj Holtbyho kôň

Stanleyho pohár zažíva poriadne rušné leto. Za sebou už má európsky trip po Rusku, Česku i Škandinávii a postupne si ho užívajú ďalší a ďalší členovia majstrovského tímu Washington Capitals.

Veľmi zaujímavý zážitok doprial najslávnejšej trofeji sveta brankár Braden Holtby. Misa pohára totiž poslúžila v rámci kŕmenia jeho koníkovi menom Munchie.

Tréner Trotz naopak pohár na konskom chrbte povozil. Okrem toho si v jeho spoločnosti aj zastrieľal zo vzduchovky.

Členovia tímu Capitals však pripravujú pre pohár v prvom rade bohaté pivné kúpele. S jedinečným pitím piva vyrukoval ako prvý Alexander Ovečkin a postupne ho v tomto smere napodobňujú viacerí jeho spoluhráči či rodinní príslušníci členov mužstva. V prípade Chandlera Stephensona si to dokonca vyskúšala aj mama a napila sa aj 91-ročná stará mama.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#beer#stanleycup#fun#nhl

Príspevok, ktorý zdieľa vach (@vatchetamamian),

Tréner brankárov Mitch Korn obľubuje vyprážané kuracie krídelká a z pohľadu pohárového menu mal tak jasno vopred.

Ďalší z členov realizačného tímu Ray Straccia si z pohára vychutnal ľadovú drť. 

Hneď viacerí členovia tímu Capitals využili pohár k poteche svojich detí a naservírovali do neho zmrzlinu. Tak tomu bolo aj u Brooksa Orpika. Dcérky Harlow a Brooklyn si ho vazli aj do postele.

Ako to však pri oslavách býva, pohár už utrpel aj väčšie či menšie šrámy. 

"Po našej oslave bol celkom dobitý. Misa bola stlačená a pohár bol pokrivený. Vedeli sme o striktných pravidlách, ale každý ich porušoval," prezradil pre portál RMNB.com jeden z účastníkov júlovej párty s pohárom. 

"Podobné veci sa stávajú každý rok," priznal strážca trofeje Phil Pritchard zo Siene slávy v Toronte. "Je to jednoducho trofej so 125-ročnou históriou a pôvodne nebola dizajnovaná na oslavy v takomto rozsahu. Nie je to nikoho vina, jednoducho sa stávajú aj nehody. Každý si chce užiť párty s najväčšou trofejou sveta a k tomu patria aj menšie incidenty."

Aj preto si členovia víťazného tímu neužívajú originálnu trofej, ale iba jej repliku. Skúsenosti z minulosti totiž hovoria jasnou rečou - nehody týkajúce sa Stanleyho pohára tu boli od nepamäti. 

Prvý známy incident sa dátuje už do roku 1905. 

Ottawa Silver Seven 1905

Hráči Silver Seven vo svojej ére dominovali a získavali ho tak pravidelne, že im zrejme zovšednel. Keď sa totiž vracali z oslavnej párty v hoteli Russell, zabudli ho na brehu kanála Rideau. To, že im niečo chýba, si uvedomili až na druhý deň. Vrátili sa teda k vode a pohár ich tam našťastie stále čakal. Trofej ostala našťastie v suchej časti kanála a poškodená tak nebola.

Dallas Stars 1999

V roku 1999 získali svoj jediný Stanleyho pohár hráči Dallasu Stars. V rámci osláv si užili oslavy v spoločnosti skupiny Pantera. Nevedno čo sa presne v párty dome Hviezd dialo, no tvrdá hudba zrejme hokejistov poriadne rozvášnila. Hovorca Stars totiž voľky-nevoľky priznal, že pohár spadol počas osláv na zem a menšia oprava tak bola nevyhnutná. 

"Guy Carbonneau, Craig Ludwig a Richard Matvichuk boli na poschodí. Potom im niekto zakričal, aby podali pohár z okna," vysvetľoval príčinu úrazu trofeje jeden z účastníkov párty. Majiteľ domu Vinnie Paul bol konkrétnejší: "Stalo sa to vtedy, keď hodil Guy Carbonneau pohár z môjho balkóna rovno do bazéna."

Detroit Red Wings 2008

V rámci osláv Detroitu sa v roku 2008 dostala trofej do reštaurácie Chrisa Cheliosa. Pohár tam vtedy spadol zo stola a výsledkom bola silná preliačina. Skutočný stav poškodenia odhalila až cesta trofeje na udeľovanie cien NHL. 

Boston Bruins 2011

V prípade tohto úrazu nemusia kolovať žiadne príbehy. Poškodenie pohára Michaelom Ryderom počas návštevy jeho rodného mesta Bonavista totiž ostalo zaznamenané na videu. Pohár sa vtedy nešťastne zošmykol zo stola a výsledkom bola pokrivená misa.


Pittsburgh Penguins 2016

V roku 2016 zverejnil strážca pohára Phil Prichard fotku, na ktorej odnáša trofej do lietadla Matt Cullen. Spodná časť pohára je očividne poškodená. Nikto nepovedal, čo sa vlastne stalo, no keďže išlo o fotku z letiska v San José, nehoda sa zrejme stala ešte v šatni počas prvotných osláv zisku trofeje.

Vedenie NHL je v každom prípade na prípadné incidenty pripravené. Pohár necháva po oslavách opraviť, pričom účet za opravy posiela na kluby, ktorých sa poškodenie týkalo. Napríklad v roku 1987 však nechali predstavitelia Edmontonu Oilers opraviť pohár v miestnej dielni. 

Zdroj: Russianmachineneverbreaks.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Washington Capitals

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

ProFutbal.sk