HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Na Spiši už nepočítajú so spoluprácou s Popradom, sami vypomôžu Bardejovu
zdroj: jäzva

Na Spiši už nepočítajú so spoluprácou s Popradom, sami vypomôžu Bardejovu

Spišská Nová Ves bola vždy baštou slovenského hokeja. Tamojší štadión môžeme pokojne zaradiť do prvej päťky najkrajších hál a v našej hokejovej pyramíde prakticky nenájdeme reprezentačný výber bez odchovancov zo Spiša. Samotný A-tím pôsobiaci v hale pri Hornáde však v posledných rokoch živorí.

Spišiaci pracujú v skromných podmienkach a nedostatok finančných prostriedkov má priamy súvis so skladbou prvoligového tímu. Ten je odkázaný na vlastnú liaheň a cenu zlata v ňom majú nositelia skúseností. Tých je naozaj ako šafránu. Okrem 32-ročného útočníka Františka Kokyho je v podstate jediným ostrieľaným matadorom o sedem rokov starší obranca Miroslav Vantroba.

„Ja hovorím jedno – minimálne najbližšie tri, štyri roky, sa Spišská Nová Ves do extraligy nepozrie. Nemáme zázemie, ktoré by pomohlo naplniť takéto ambície,“
uzemnil prípadných optimistov snívajúcich o návrate Spišskej Novej Vsi medzi slovenskú elitu Vantroba. Hokej na Spiši však podľa neho perspektívu má. „Na reprezentačný zraz povolali zo šiestich mladých hráčov a svedčí to o tom, že v tomto klube vedia vychovať hokejistov. Problém je však v tom, že všetci odchádzajú veľmi skoro preč.“Pred novou prvoligovou sezónou je však jasné, že práve v rukách mladých leží zodpovednosť za to, ako budú vyzerať výsledky „Novejši“.

„Naši mladí hráči sú opäť o rok skúsenejší. Zahrali si v prvej lige, v play-off nastúpili proti Michalovciam. Možno sa nejakí chalani vrátia, mladí by mali hrať lepšie. Nemáme však veľké oči. Cieľom bude umiestnenie do ôsmeho miesta a účasť v play-off. S tým budeme spokojn
í,“ skonštatoval Miroslav Vantroba.

Letné propagačné aktivity pod heslom „Poď na hokej, má to zmysel“ v každom prípade naznačujú, že hokej na Spiši nemieni kapitulovať. Nový riaditeľ klubu Peter Potenga podpísal novú spoluprácu týkajúcu sa mládeže s Gelnicou a prioritou by mala byť predovšetkým práca s odchovancami. 

Miroslav Vantroba
jäzva (jäzva)


Zakladáme si na mládeži. Máme možno tri stabilné päťky a hoci nemáme juniorku, prihodíme k nim štvrtú päťku zloženú z dorastencov,“ naznačil plán pre novú sezónu M. Vantroba.

V porovnaní s predošlou sezónou však zrejme na Spiši nebudú môcť počítať s hráčmi z extraligového Popradu. „To už asi padlo. Na skúške sme tu však mali dvoch chalanov z juniorky Banskej Bystrice a možno sa u nás v šatni zabudne aj niekto z Liptovského Mikuláša,“ rozosmial sa skúsený obranca v súvislosti s faktom, že práve v Spišskej Novej Vsi našli dočasné útočište hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš. „Minimálne na tých osem zápasov tu budeme mať extraligu. Poviem to tak hnusne – kto sa nedostane do základnej zostavy v extralige, bude si môcť zahrať prvú ligu v Spišskej.“

Zaujímavá spolupráca sa však zrodila aj smerom k nižšej súťaži. V rámci pomoci hokeja na východe si totiž Spišiaci zacestujú do na Horný Šariš.

„Už to asi nie je tajomstvo. Dohodli sme sa, že nejakí piati Spišiaci budeme chodiť pomáhať Bardejovu do druhej ligy. Sami cítime, že toto mesto si zaslúži viac a mňa osobne mrzí, ako dopadol hokej na východe. Prešov v podstate skončil, Bardejov získal nedávno tri tituly  a teraz je v najnižšej lige. Je tam pritom pekný štadión, divákov i ľudí, ktorí chcú robiť hokej. Preto chceme pomôcť aj my Spišiaci,“
dodal pre hokej.sk obranca Spišskej Novej Vsi Miroslav Vantroba.

Najnovšie z klubu: HK Spišská Nová Ves

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk