HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tucet najväčších osobností prvej ligy
zdroj: jäzva

Tucet najväčších osobností prvej ligy

Prvá hokejová liga vstupuje do sezóny 2018-19 a na súpiskách jednotlivých klubov môžeme nájsť niekoľko výrazných osobností slovenského hokeja.

Nie všetky súpisky sú ešte samozrejme definitívne a niektoré kluby stále čakajú na pomoc hráčov, ktorí napokon nenájdu uplatnenie v kádroch tipsportligistov. Fanúšikovia prvej ligy sa však už teraz majú na čo tešiť. Tu je zoznam dvanástich najlákavejších mien St. Nicolaus prvej ligy.

Arne Kroták
Arne Kroták (jäzva)

Arne Kroták - Humenné

Obe strany priznali kontakty, no s definitívnou platnosťou ešte dohodu nepotvrdili. Je však vysoko pravdepodobné, že extraligový rekordér zapíše na zoznam svojich klubov aj Humenné. V drese nováčika súťaže sa ešte podľa všetkého nepredstaví v úvodnom súboji proti Považskej Bystrici, je však celkom reálne, že sa tak stane už o týždeň proti Michalovciam. Podľa našich informácií by navyše mohol vypomáhať aj oživenému hokeju v Kežmarku (2. liga). Jedno je isté, každý štart 46-ročnej hrajúcej legendy bude sviatkom a fanúšikovia by si ho mali ceniť i užívať zároveň.

Ján Tabaček
jäzva (jäzva)


Ján Tabaček – Martin


Lídrom martinského tímu bude jeden z najúspešnejších hráčov slovenskej histórie. Posúďte sami – tridsaťosemročný Martinčan získal päť titulov majstra Slovenska (tri s Košicami a dva so Slovanom), dva tituly majstra Česka (Sparta), titul majstra Švajčiarska (Zurich) a ešte v roku 2000 pomohol Martinu k postupu do extraligy. Po osemnástich rokoch má šancu zopakovať rovnaký úspech. 

Martin Hujsa
Martin Hujsa (foto jäzva)


Martin Hujsa – Skalica

Tridsaťdeväťročný „Hujer“ je symbolom hokeja na Záhorí. Dvojnásobný majster Slovenska a trojnásobný majster Kazachstanu sa vrátil do materskej Skalice pred minulou sezónou a okamžite potvrdil pozíciu lídra. V 46 zápasoch základnej časti nazbieral 56 kanadských bodov (stal sa tak najproduktívnejším hráčom súťaže) a v baráži o postup do Tipsport ligy pridal ďalších päť gólov.Michal Kokavec – Dubnica


Meno tridsaťpäťročného žilinského rodáka nájdeme na trofeji Vladimíra Dzurillu pre majstra Slovenska hneď päťkrát. V štyroch prípadoch oslávil titul so Slovanom Bratislava, v roku 2006 bol jedným zo strojcov žilinskej senzácie. V posledných rokoch patrí medzi najproduktívnejších hráčov prvej ligy a v sezóne 2016-17 sa stal ako hráč Prešova najlepším strelcom súťaže – 32 gólov v 44 zápasoch. Svojej povesti produktívneho hráča neostal nič dlžný ani v minulej sezóne. Dubnickému útoku pomohol v základnej časti 25 bodmi v 26 zápasoch.

Marek Kolba
Marek Kolba (foto jäzva)


Marek Kolba – Michalovce


Tridsaťosemročný popradský odchovanec priviedol Michalovce v pozícii kapitána k dlho očakávanému prvoligovému titulu. Pilier defenzívy Zemplínčanov sa môže pochváliť dvomi titulmi majstra Slovenska so Slovanom a jedným s Košicami. Okrem toho získal s Martinom v roku 2009 Kontinentálny pohár.

Jaroslav Markovič
jäzva (jäzva)


Jaroslav Markovič – Martin

Šikovný krídelník sa rozhodol v Kristových rokoch pomôcť svojmu materskému klubu. Vlani zaznamenal v českom Vsetíne v 51 zápasoch 40 bodov, no v lete nedokázal povedať nie martinskému znovuzrodeniu. Majster Česka z roku 2012 (Pardubice) patrí medzi hlavných favoritov na titul pre najproduktívnejšieho hráča prvej ligy.

Tibor Kutálek
jäzva (jäzva)


Tibor Kutálek – Skalica

Kutálek je ešte o dva roky mladší ako Markovič a aj v jeho prípade zohrala hlavnú rolu chuť pomôcť materskému klubu v boji o postup do najvyššej súťaže. V Skalici si od Kutálka sľubujú veľa, veď len v základnej časti extraligy odohral takmer 500 zápasov a ďalšiu stovku pridal v play-off. V roku 2015 získal majstrovský titul s Košicami, o rok neskôr to dokázal aj s Nitrou. S deviatimi gólmi bol pritom vtedy najlepším strelcom play-off. Pre „skalických králov“ je to posila ako hrom.

Marcel Baláž
jäzva


Marcel Baláž – Michalovce

Dvadsaťdeväťročný útočník je dvojnásobným majstrom Slovenska s Košicami a majiteľom zlatého prvoligového bardejovského hetriku. V prvej lige má však pozíciu stálice, ktorá pozdvihla každý tím, v ktorom pôsobila. Tak tomu bolo aj vlani, keď vykázal v Prešove priemer vyše bodu na zápas (49 bodov v 45 zápasoch základnej časti a ďalších 7 bodov v 8 play-off dueloch. S 29 gólmi bol v minulej sezóne druhým najlepším strelcom ligy.


Daniel Hančák – Michalovce

Keď už bola reč o magnetoch na tituly, tak Hančák je ďalším z nich. Svoje najkrajšie časy zažil v bratislavskom Slovane, v drese ktorého získal päť majstrovských titulov. V Kazachstane sa stal vicemajstrom a v minulej sezóne priviedol na vrchol michalovskú Duklu. V 38 zápasoch základnej časti pritom zaznamenal 30 bodov, čo predstavuje na obrancu výborné číslo.

Albín Podstavek
jäzva (jäzva)


Albín Podstavek – Topoľčany

Poctivý český center bol dlhé roky neodmysliteľnou súčasťou tímu Nitry, neskôr si ho obľúbili fanúšikovia Nových Zámkov a teraz si jeho služby nevedia vynachváliť v Topoľčanoch. Tridsaťsedemročný odchovanec Pardubíc má na svojom konte vyše 500 extraligových zápasov, Novým Zámkom pomohol k postupu do extraligy a v minulej sezóne nazbieral v drese Žochárov v 37 zápasoch 48 kanadských bodov (24+24).

Miroslav Vantroba
jäzva


Miroslav Vantroba – Spišská Nová Ves

Skúsenosti 39-ročného obrancu majú pre mladučký tím Spišskej Novej Vsi cenu zlata. Počas svojej bohatej kariéry odohral v extralige v dresoch Košíc, Martina, Banskej Bystrice, Zvolena a Nitre vyše 700 zápasov a vo svojej zbierke má titul majstra Veľkej Británie či zisk Kontinentálneho pohára. Záver kariéry sa rozhodol venovať klubu, ktorý ho pre veľký hokej vychoval.

Juraj Prokop
jäzva (jäzva)


Juraj Prokop – HC Bratislava

Takto pred rokom sa mohol bratislavský tím pýšiť hviezdnou päťkou. Faktom však je, že Stanislav Gron a Peter Podhradský toho odohrali počas sezóny minimum, Michel Miklík odišiel po deviatich zápasoch a Jakub Ručkay dokonca už po šiestich. Jediným stabilným zvučným menom v zostave tak bol Jaroslav Obšut. V prípade Juraja Prokopa to bude iné. Paradoxom je, že 32-ročný bratislavský odchovanec je známy skôr fanúšikom na východe Slovenska. Ešte v roku 2005 síce získal titul majstra so Slovanom, v posledných siedmich sezónach však pôsobil v Spišskej Novej Vsi, v Bardejove a v Prešove. Všade patril medzi hlavné opory svojich tímov a na svojom konte má aj úspešné baráže so Spišskou Novou Vsou a Piešťanami. Pre mladý bratislavský tím ide o veľmi cennú posilu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dubnica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk