HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vstupenky na MS sa začnú predávať v špecifický termín. Kohút: Príprava sa hodnotí pozitívne
zdroj: TASR

Vstupenky na MS sa začnú predávať v špecifický termín. Kohút: Príprava sa hodnotí pozitívne

Do štartu hokejových majstrovstiev sveta na Slovensku zostáva 241 dní a prípravy pomaly, ale isto vrcholia. Už o týždeň sa do predaja dostanú prvé vstupenky, slovenský tím bude hrať základnú skupinu v Košiciach.

Predaj vstupeniek na MS 2019 začne 19. 9. o 9.19 h. „Hľadali sme termín, ktorý bude pre fanúšikov dobre zapamätateľný. Očakávame veľký záujem na české i slovenské zápasy, preto sme chceli, aby boli záujemcovia pripravení na oficiálny začiatok predaja,“ priblížil pre Hokej.sk šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút pozadie výberu termínu. V tento termín pôjdu do predaja iba balíčky vstupeniek na základné skupiny a play off, celodenné vstupenky na stretnutia základnej skupiny a permanentky na všetky zápasy v Bratislave a Košiciach. V decembri 2018 odštartuje druhá fáza predajom denných vstupeniek na play off, v záverečnej sa budú predávať lístky na jednotlivé zápasy, konkrétne vo februári 2019.

Organizačný výbor pristúpil aj k zaujímavým novinkám, napríklad vytvorením balíčku Nasleduj svoj tím (Follow Your Team), ktorý obsahuje všetky zápas tímu v základnej skupine, vyčlenených je sto na každé stretnutie. Ďalším krokom je výrazné zníženie vstupného na jeden zápas v každom meste. Svetový hokej si tak vďaka tomu bude môcť vychutnať každý už za 10 eur, respektíve 20 eur. V Bratislave pôjde o zápas Francúzsko - Veľká Británia, v Košiciach o Rakúsko - Taliansko. „Cenová politika bola komplikovaná, snažili sme sa vytvoriť systém, ktorý bude prijateľný pre maximálnu časť fanúšikovskej obce. Je logické, že najväčší záujem bude o slovenské zápasy, verím však, že všetkých šestnásť tímov ponúkne kvalitu, akú na Slovensku nevidieť každý rok,“ pokračoval šéf slovenského hokeja.

Slovensko naposledy organizovalo turnaj v roku 2011, vtedy však fungoval šampionát na inom systéme. Inšpiráciu tak hľadali od nedávnych turnajov. „Snažili sme sa porovnávať najmä s minuloročným turnajom v Dánsku a snažili sme sa prispôsobiť najmä modelu, ktorý nastavilo Česko v roku 2015, nakoľko sme krajiny, ktoré sú blízko pri sebe a tiež porovnateľné z určitých hľadísk. Samozrejme, že sme to museli nastavovať trochu inak aj z pohľadu kategorizácie, nakoľko Česi disponujú väčšími halami, my sme museli zvažovať viacero faktorov,“ reagoval Kohút, ktorý si však ciele stanovil na základe domáceho turnaja. „V roku 2011 sme dosiahli 60 percent predajnosť lístkov z celkovej kapacity štadiónov. Podnikli sme teraz také kroky, aby sme tento výsledok presiahli. Hoci určite nedosiahneme najvyššie čísla návštevnosti, keďže kapacita hál nie je tak vysoká ako v iných krajinách ostatné roky, našim cieľom bude prilákať čo najväčší počet fanúšikov,“ povedal pre Hokej.sk.

Fanúšikovia si budú môcť lístky kúpiť osobne v niektorých kamenných predajniach siete Ticketportal alebo cez internetovú stránku hockeyslovakia.sk alebo oficiálneho webu šampionátu 2019.iihfworlds.com. Organizátori očakávajú, že stretnutia Slovenska i Česka sa môžu vypredať už v úvodných dvoch fázach, kde denná vstupenka stojí v prípade slovenských zápasov od 95 do 175 eur v závislosti od počtu duelov. Balíček Nasleduj svoj tím vyjde Slovákov na 380 až 475 eur. „Na domácich majstrovstvách sveta poctivo pracuje a pripravuje sa celý tím ľudí. Neustále prebiehajú tiež kontroly zo strany IIHF, ktoré hodnotia celú našu prípravu veľmi pozitívne a rovnako to vnímam aj ja sám. Všetko funguje a vyvíja sa zatiaľ veľmi dobre. Verím, že to takto bude aj pokračovať, budeme pre to robiť všetko,“ zakončil exkluzívny rozhovor šéf zväzu Martin Kohút.

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk