HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tvrdý odkaz Hacketta Ľuptákovi. Šéf detvianskeho klubu reaguje
zdroj: Matt Hackett (foto jäzva)

Tvrdý odkaz Hacketta Ľuptákovi. Šéf detvianskeho klubu reaguje

Služby kanadského brankára Matta Hacketta si v Detve nevedeli vynachváliť. Dvadsaťosemročný rodák z mesta London v provincii Ontário dodal do zadných radov "medveďov" potrebnú istotu a aj vďaka jeho výkonom si napokon pod Poľanou ustrážili miesto v Tipsport lige.

Zatiaľ čo v Detve už majú v mysliach novú sezónu, Hackett je stále bez kontraktu. A prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti adersoval mimoriadne tvrdý odkaz šéfovi HC 07 Róbertovi Ľuptákovi. 

"Ľudia na tomto svete ma občas rozosmejú...Nie som ten typ, ktorý by ohováral, niekedy je však treba o veciach rozprávať. Minulú sezónu som hral na Slovensku za tím Detva. Tento klub mi nedal výplatu za posledné dva mesiace a každý mesiac som sa musel s majiteľom hádať, aby som dostal svoje peniaze. Nikdy mi neprišla správna výplata! Majiteľ bol alkoholik, ktorý sa k celému tímu správal ako k odpadu a niekoľkých hráčov aj udrel," napísal Hackett. "V Kanade by za to išiel do väzenia, ale na Slovensku sa nič nedeje. Doplácam na to aj počas tohto leta. Telefonovali mi totiž predstavitelia viacerých klubov a všetci vyjadrili obavy o môj charakter. Začal som sa teda vypytovať a zistil som, že majiteľ Detvy o mne rozprával zlé veci klubom po celom Slovensku. Neviem, ako vy, ale pokiaľ nedostanete zaplatené a váš šéf sa správa k ľudom ako k odpadu, myslím, že by ste tiež nechceli ostať v takejto situácii. Teraz mi majiteľ telefonuje a hovorí, ako veľmi chce, aby som sa vrátil! Asi som bol fakt hrozný človek... Nechcel som byť naďalej ticho, pretože neubližuje len mne, ale aj ďalším 25 hráčom."
 
Tvrdé slová kanadského brankára neostali bez odozvy. Šéf detvianskeho klubu na ne zareagoval prostredníctvom vyhlásenia na oficiálnom klubovom webe.

"Za služby, ktoré brankár Hackett pre náš klub odviedol, dostal zaplatené všetko, na čom sme sa dohodli. Po ukončení zmluvy boli všetky záväzky voči nemu vyrovnané a počas jeho pôsobenia v tíme dostal dokonca prémie aj nad rámec zmluvne dohodnutých podmienok! Nerozumiem, prečo sa teraz tak hanlivo vyjadruje na adresu nášho klubu, keď v uplynulých dňoch sám viackrát kontaktoval niektorých hráčov, alebo prostredníctvom svojho agenta priamo vedenie klubu s tým, že sa chce do Detvy vrátiť! K jeho správaniu počas pôsobenia v našom tíme sa nechcem vyjadrovať, aby som mu neuškodil v ďalšej kariére. Snažili sme sa mu vytvoriť čo najlepšie podmienky pre jeho hokejový, ale aj osobný život. Jeho správanie preto považujem za vrcholne nevhodné a neprofesionálne! Za všetko čo pre náš klub ako brankár urobil mu ďakujem a prajem všetko dobré," uviedol Róbert Ľupták.

Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk