HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šláger kola na Zemplíne, nováčikovia si dajú rande v Turci
zdroj:

Šláger kola na Zemplíne, nováčikovia si dajú rande v Turci

St. Nicolaus prvá liga má za sebou rozbehové kolo a už dnes čaká dvanásť účastníkov našej druhej najvyššej súťaže kompletné druhé kolo.

Zápas kola: Michalovce - Topoľčany
Favorit kola:
Skalica
Čierny kôň kola: Trnava
Otázka kola: Dokáže v súboji nováčikov potrápiť Humenné favorizovaný Martin?

HK Skalica - HK 95 Považská Bystrica - 17.00 h

Favorizovaná Skalica odštartovala sezónu presne tak, ako sa čakalo. V úvodnom kole vyprášila béčko Nových Zámkov 9:1 a do listiny strelcov sa zapísalo až osem rozličných hráčov. Aj to svedčí o sile a vyrovnanosti kádra Záhorákov. "Panteri" majú výrazne skromnejšie ciele, no zisk bodu v Humennom ich môže povzbudiť. Pravda, aj na východe Slovenska sa počas celého zápasu iba bránili a skalický tlak bude určite efektívnejší ako bol ten humenský. Výsledok by tak mal byť len otázkou výšky skóre.

Náš tip: 1

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Topoľčany - 17.30 h

Obhajca prvoligového titulu priviezol v úvodnom kole cenné víťazstvo 3:0 z ľadu nebezpečnej Dubnice. Topoľčany naopak nestačili na domácom ľade na nováčika z Martina 1:2. "Žochári" napriek tomu svoju silu majú a podobne ako v predošlých sezónach by mali okupovať pozície v hornej polovici tabuľky. Faktom však je, že Dukla nepatrí medzi ich obľúbených súperov. V minulej sezóne boli Zemplínčania vo vzájomných zápasoch stopercentní a z piatich stretnutí vyhrali dokonca trikrát na nulu. Skrotí brankár Adam Trenčan topoľčianskych strelcov aj dnes?

Náš tip: 1

HK Spišská Nová Ves - HC Osmos Bratislava - 17.30 h

Obaja súperi odštartovali sezónu pozitívnym spôsobom. Spišiaci vybojovali víťazstvo na zvolenskom ľade proti Prešovu a hokejisti z hlavného mesta skolili Gladiátorov z Trnavy. V uplynulej sezóne mali vo vzájomných zápasoch mierne navrch Bratislavčania, ktorí uspeli v troch z piatich prípadov. Obe strany disponujú mužstvami založenými na mladých hráčoch a očakávať sa tak dá aj istá nevyrovnanosť výkonov. Víťaz tohto zápasu sa preto tipuje ťažko.

Zvuk: Náš tip: X1

HK Martin - MHK Humenné - 18.00 h

Zápas dvojice nováčikov patrí medzi hlavné lákadlá druhého kola. Martin sa netají postupovými ambíciami a výsledky to zatiaľ potvrdzujú. Po suverénnom triumfe nad dvadsiatkou (7:2) priviezli Turčania cenné body z Topoľčian. Levi z Humenného podali proti Považskej Bystrici veľmi sympatický, ofezívny výkon. Zuby si však vylámali na brankárovi Kompasovi. Ak nevylepšia efektivitu zakončenia, budú to mať v Martine veľmi, veľmi ťažké.

Náš tip: 1

HK Trnava - MHK Dubnica - 18.00 h

Ako sme už spomenuli, Trnava i Dubnica svoje prvé zápasy prehrali. Gladiátori však dokázali Bratislavu poriadne potrápiť. Vyššiu kvalitu vidíme napriek tomu na strane Dubnice, ktorá dokázala v minulej sezóne vyhrať štyri z piatich vzájomných duelov. Pikantnú príchuť bude mať zápas pre brankára Trnavy Petra Kuteja, ktorý je odchovancom Dubnice a jej bránku strážil aj počas minulého ročníka. Ako sa predvedie proti bývalým spoluhráčom?

Náš tip: X2

HC Nové Zámky B - HC Prešov - 18.30 h

Tak tu sa črtá duel slepého s jednookým. Béčko Nových Zámkov bolo už vlani v prvej lige skôr do počtu, než za účelom dvíhania jej kvality. To, že tomu nebude inak ani teraz, naznačila domáca prehra 1:9 so Skalicou z prvého kola. Ani Prešov už však zďaleka nie je tým silným Prešovom, ktorý naháňal strach. Po odchode do Zvolena vznikol narýchlo uplácaný tím, ktorý dáva priestor mladým hráčom, no na prvú polovicu tabuľky podľa všetkého ani zďaleka nemá. 

Náš tip: 1X

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk