HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Megaprestup leta v NHL! Z Ottawy odchádza hviezdny kapitán Karlsson
zdroj: TASR/AP

Megaprestup leta v NHL! Z Ottawy odchádza hviezdny kapitán Karlsson

Vedenie zámorského klubu NHL Ottawa Senators vytrejdovalo svojho kapitána Erika Karlssona do San Jose Sharks. Dvojnásobný držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu poputuje do Kalifornie výmenou za útočníkov Chrisa Tierneyho, Josha Norrisa, Rudolfsa Balcers a obrancu Dylana DeMela. Ottawa získala aj výbery v prvom kole draftu v rokoch 2019 a 2020 a výber v druhom kole budúcoročného draftu. Informovala o tom agentúra AP.

O možnosti zmeny dresu dlhoročnej opory Ottawy začali diskusie už 1. júla, keď Karlsson nepodpísal nový 8-ročný kontrakt so svojím doterajším klubom. Dvadsaťosemročného švédskeho beka draftovali Senators v roku 2008 z celkového 15. miesta. Za klub z kanadského hlavného mesta odohral v základnej časti 627 zápasov, v ktorých nazbieral 518 bodov (126+392). V rokoch 2012 a 2015 získal Norrisovu trofej.    

Karlssonovi sa z Ottawy neodchádzalo ľahko. "Budem hovoriť zo srdca. Bol by som rád, keby sme boli v tejto situácii za iných okolností. Je to pre mňa a moju rodinu veľmi emotívny a smutný deň, no je to nešťastná časť biznisu. Na druhej strane sa chcem poďakovať San Jose Sharks za všetko, čo urobili, aby ma angažovali. Ukazuje to, ako veľmi ma chceli získať do svojej organizácie, za čo som veľmi vďačný. Teším sa na nové výzvy," povedal Karlsson pre nhl.com.      

"Erik je mimoriadny hokejista, ktorého hokejové schopnosti nadchýnali našich fanúšikov uplynulých deväť rokov. Ďakujeme mu za jeho hokejové nadšenie a želáme mu len to najlepšie do budúcnosti,“ uviedol generálny manažér "senátorov" Pierre Dorion. „Pre nás je toto správny čas na prestavbu mužstva a tvarovanie našej budúcnosti s rýchlejším, mladším a konkurencieschopnejším tímom na ľade. Budeme budovať kultúru vyrovnanosti, ktorá nám umožní dosahovať lepšie výkony dlhodobo."       

Sharks tak v osobách Karlssona a Brenta Burnsa majú dvoch z najlepších ofenzívnych obrancov súčasnosti. "Iba zriedkavo sa stáva, že je takýto rozdielový hráč k dispozícii a ako klub chcete urobiť všetko pre to, aby ste ho získali. Samozrejme, za hráča takého kalibru musíte aj čosi obetovať. Všetci hráči, ktorí opúšťajú náš klub, majú pred sebou svetlú budúcnosť," vyslovil sa generálny manažér "žralokov" Doug Wilson.

Najnovšie z klubu: Ottawa Senators

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk