HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Prázdne sedadlá v Budapešti, rozvoniavajúce pochúťky v Miškovci
zdroj: jäzva

Prázdne sedadlá v Budapešti, rozvoniavajúce pochúťky v Miškovci

Svoju domácu premiéru v slovenskej Tipsport lige si už odkrútili obaja maďarskí nováčikovia. Zatiaľ čo v Budapešti sledovalo zápas proti Novým Zámkom iba 750 divákov a problémov bolo ako maku, v Miškovci si krásne zaplnený štadión po zápase proti Žiline užil víťaznú ďakovačku „ľadových medveďov“.

"Je zrejme a cítia to aj tieto dva kluby, že prišli do ligy, v ktorej je všetko rýchlejšie a hráči sú silnejší a vyspelejší. Tomuto trendu sa tieto tímy chcú vyrovnať a to sa bude diať počas prvej polovice sezóny v prípade maďarských, ale aj slovenských tímov. Dočkáme sa preto určite bláznivých výsledkov a tabuľka bude vyrovnaná. Videli sme však, že DVTK čakal na prvé víťazstvo veľmi krátko a prvé víťazstvo nad Žilinou predstavuje pre Miškovec veľmi významný krok. Určite mu to dodá nové sily a entuziazmus,“ rozhovoril sa šéf Pro-hokeja Richard Lintner, ktorý sa osobne zúčastnil oboch maďarských domácich premiér.

Po štarte sezóny je zrejmé, že letné domáce úlohy si lepšie splnili v Miškovci. DVTK sa môže oprieť o kvalitnú fanúšikovskú základňu, tím vedený skúseným trénerom Glenom Hanlonom a do ligy priniesol aj veľmi príjemné novinky. Na rozdiel od slovenských hot-dogov a klobás totiž v bufetoch rozvoniavajú zemiakové placky, cigánska, zapečené chleby a na svoje si prídu aj milovníci čerstvého ovčieho syra. A čo je pre slovenského fanúšika mimoriadne pozitívne, v bufetoch sa dá platiť okrem forintov aj eurami. 


MAC Budapešť sa môže naopak pochváliť veľmi moderným štadiónom. Pravda, čo z toho, keď sú jeho sedadlá prázdne. V hlavnom meste južných susedov navyše haprovali aj mediálne služby (vrátane triviálnych súpisiek) a viaceré iné veci, ktoré sú u nás samozrejmosťou.

„Aj to bol dôvod, pre ktorý sme prišli do Budapešti. Chceme im pomôcť s vecami, ktoré potrebujú vylepšiť v rámci organizácie zápasu. Boli tam maličké chybičky, no nešlo o nič výrazné a myslím si, že to napravia už v priebehu tohto týždňa,“
vyslovil vieru v schopnosť maďarskej reakcie Lintner. 

fanúšikovia MAC Budapešť
fanúšikovia MAC Budapešť (TASR)


O konkurencieschopnosť Budapešti a Miškovca sa na základe videného neobáva.

„Nemyslím si, že by bol v lige ktorýkoľvek tím iba do počtu. Nikto nebude výrazne zaostávať a ukázali to už prvé kolá, ktoré priniesli papierové prekvapenia. Osobne ma to teší, pretože toto dodáva lige nadšenie a nikto nemusí vstupovať do zápasov v porazeneckej nálade,
“ pridal pre hokej.sk šéf našej najvyššej súťaže Richard Lintner.

Miškovec - Žilina 6:2 (169 obrázkov v galérii)

MAC Budapešť - MHC Nové Zámky (15 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Budapest MAC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk