HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nekompromisný Rusk zranil Nagya, disciplína pripravila Miškovec o šancu na drámu
zdroj: jäzva

Nekompromisný Rusk zranil Nagya, disciplína pripravila Miškovec o šancu na drámu

Ak hrá zápas Miškovec, čakajte poltucet. Hokejisti maďarského nováčika nastrieľali vo svojom jedinom domácom vystúpení šesť gólov Žiline, no vonku nafasovali rovnaký prídel v Nitre i v Košiciach. Zatiaľ čo pod Zoborom však mali k bodovému zisku poriadne ďaleko, v Steel aréne po ňom siahali. Zo stavu 0:4 sa totiž dokázali v závere druhej tretiny dostať na kontakt a poriadne tak zabrnkali na nervy „oceliarov“.

„Mali sme zlý začiatok,“ rozhovoril sa po prehre 3:6 obranca DVTK Tomáš Slovák. „V druhej tretine sme zabrali, dostali sme sa na kontakt, ale pokašľali sme si to oslabeniami. Nie sme teda spokojní. Chceme totiž vyhrať každý zápas. Musíme si pozrieť video a analyzovať chyby. Isté však je, že niektoré vylúčenia boli úplne zbytočné a potrebujeme teda zlepšiť disciplínu. Škoda, mohla to byť dráma až do konca.“Prehra mrzela košického odchovanca o to viac, že sa v drese Miškovca predstavil na dôverne známom ľade. „Prišla rodina, prišli známi. Ja som už ale nejaké zápasy proti Košiciam odohral. Bolo to špecifické, ale mňa mrzí hlavne to, ako to dopadlo. Mohlo to byť zaujímavé až do konca, ale tak ako som povedal, sami sme si to pokašľali."


Košice - Miškovec - 3. kolo (219 obrázkov v galérii)

„Po prehre nemôžete byť nikdy spokojní. Som však veľmi hrdý na svoj tím a na reakciu, ktorú ukázal v druhej tretine,“ nadviazal 26-ročný kanadský obranca s maďarským pasom Jed Rusk. „Možno keď sme prídeme nabudúce, tak dokážeme podať taký výkon počas všetkých troch tretín.“


Faktom však je, že o šancu na prípadné vyrovnanie pripravila Miškovec aj agresivita Ruska. Po zbytočnom faule na Ladislava Nagya sa pobil s Martinom Dudášom a zatiaľ čo Košičan inkasoval trest 2+10, Kanaďan obdržal päťminútový trest a zároveň putoval predčasne pod sprchy. Domáci tak získali trojminútovú početnú výhodu, ktorú ešte znásobilo vylúčenie kapitána hostí Bálinta Magosiho. „Oceliari“ dvojnásobnou presilovkou nepohrdli a svoj prvý gól vo farbách Košíc strelil Tomáš Netík.

„Ak je výsledok otvorený a vy prehrávate, tak sú emócie prirodzené. Moja hra je založená na fyzickom kontakte a na ľade nepozerám na to, kto je mojim súperom
,“ okomentoval Rusk svoj fyzický stret s najväčšou hviezdou Košíc. Mimochodom, Nagy putoval po zápase s boľavou rukou na vyšetrenie do nemocnice.

Najnovšie z klubu: Miskolci JJSE

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk