HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Úsmevy a radosť Novozámčanov na tichom štadióne
zdroj: jäzva

Úsmevy a radosť Novozámčanov na tichom štadióne

Hokejisti Žiliny vstúpili do sezóny o týždeň skôr ako väčšina súťaže. V predohrávke zdolali slovenskú dvadsiatku, ale odvtedy už tri zápasy, z toho dva na vlastnom ľade, vôbec nebodovali. Pritom súperov nemali z kategórie najsilnejších. Tí vlkov, naopak, ešte len čakajú.

„První vyhrání, z kapsy vyhání“, hovorí stará česká múdrosť. Akoby sa však naplno preniesla aj do slovenskej, vlastne skôr tej žilinskej reality. Po prvej výhre v sezóne prišiel na žilinských vlkov bodový útlm a tri prehry v rade netešia nikoho. Na Žilinčanoch badať zatiaľ slabú zohratosť a najmä v presilovkách im to nejde tak, ako by si želali, pritom ich hrajú veľa.

Súhra viazne

Aj proti vedúcim Novým Zámkom ich hrali sedem, dve v prvej tretine dokonca o dvoch hráčov, ale efekt z nich bol nulový. „Nevyužili sme presilovky, ktoré by sme mali využívať, a potom urobíme v záverečnej tretine fauly ktoré by sa nemali stávať, a ktoré nás stoja body. Na tréningu sa snažíme nacvičovať presilovkovú hru, ale chce to chvíľu času. V takejto zostave sme približne dva týždne a súhra nám viazne. Verím však, že sme natoľko skúsení hráči, aby sme si v krátkom čase s tým poradili, niečo nacvičili a začali sme dávať góly aj v početných výhodách,“ povedal na margo nevydareného zápasu útočník Rudolf Huna.

Kapitánove chyby


Veľkou slabinou žilinských hráčov je aj premieňanie šancí. Zo 45 striel dali proti Novozámačanom hráči MsHK iba dva góly. Popol na hlavu si sypal najmä kapitán domácich Jozef Balej, ktorý šiel dvakrát sám na novozámockého gólmana Andreja Košarišťana, ale brankára hostí neprekonal ani raz.  „Z mojej strany nemôžem hovoriť o vydarenom zápase a kto ho videl, musel to vidieť. Z mojich nájazdov musím dať góly a rozhodovať, na to som v tíme. Bohužiaľ, je to moja chyba. Mal by som v týchto momentoch podržať mužstvo, ale tentoraz sa tak nestalo a prehrali sme,“ chlapsky priznal skúsený útočník Žiliny.

Žilinčania dokázali dvakrát vyrovnať vedenie hostí, ale nakoniec im podľahli a bola z toho tretia prehra v rade. „Náš výkon proti Novým Zámkom bol dobrý. Hrali sme ako tím, odhodlane, nik nič nevypustil a všetci sme bojovali. Musíme sa odraziť od tohto výkonu, aj keď sme prehrali. V našej momentálnej situácii je dôležitý herný prejav, aby chlapci nemali hlavy dole. Ak budeme v takomto výkone pokračovať, verím, že sa to otočí v náš prospech. Nie je možné, aby sme s takouto hrou ešte raz prehrali,“ dodal 36-ročný Jozef Balej.

Žilinská enkláva na juhu Slovenska

Vysmiati a spokojní boli po výhre pod Dubňom hokejisti nečakaného lídra tabuľky. Nové Zámky prežívajú rozprávkový štart do súťaže, zo štyroch zápasov majú plný počet bodov a v tíme panuje dobrá nálada. Prejavila sa aj na tvárach tých, ktorí žilinský zimný štadión veľmi dobre poznajú ešte z nedávneho pôsobenia na severozápade Slovenska. A že ich bolo požehnane: športový manažér Imre Valášek, tréneri Milan Jančuška a Jerguš Bača, obrancovia Janis Andersons a Andrej Hatala a útočníci Juraj Jurík, Radim Hruška, Tomáš Pospíšil a Patrik Rogoň. A to ešte Michal Juraško laboruje so zranením. „Bolo to iné, hrať na druhej strane. V Žiline je to špecifické, na štadióne je ticho a je počuť úplne všetko. Miestami si pripadá hráč ako v priateľskom zápase a je ťažké stopercentne sa koncentrovať na stretnutie. Vyhrali sme s odretými ušami, úvod bol dobrý, ale potom sme šli do oslabení a na horúcej pôde Žiliny, ktorá už potrebovala niekoho poraziť, to bolo ťažké. Záver sme si postrážili, tlakom sme si vypýtali fauly a presilovkami sme si pomohli,“ opísal svoje dojmy zo zápasu útočník Juraj Jurík.

Patrik Rogoň
jäzva (jäzva)

Potreboval zmenu

Úplne špecifické stretnutie to bolo pre Patrika Rogoňa. Mladý útočník Novozámčanov sa ešte v lete pripravoval so svojou materskou Žilinou, ale tá mu dlho nevedela ponúknuť zmluvu, a tak nakoniec zakotvil v Nových Zámkoch. Svoj prvý mimožilinský angažmán si pochvaľuje. „K tomu, čo bolo v lete, by som sa už nechcel vracať. Tento zápas som si veľmi užil, veľmi ma to bavilo. Chcel som sa ukázať v niekdajšom domácom prostredí, veľa hráčov som poznal. Celkovo sa v Nových Zámkoch cítim dobre. Nešiel som úplne do neznáma. Poznám trénera, ktorý mi verí a chcel ma, poznám množstvo hráčov, mám v tíme veľa bývalých spoluhráčov. Asi som naozaj potreboval už zmenu, darilo sa mi už v príprave, tak verím, že to pôjde aj ďalej,“ prezradil 21-ročný odchovanec Žiliny, ktorý má na konte zatiaľ v štyroch zápasoch dve asistencie a na prvý gól v novom drese ešte len čaká.

Idú podľa plánu


Štvrté víťazstvo zo štyroch zápasov je pre Nové Zámky začiatok ako zo sna, ale Rogoňa to až tak neprekvapuje. „Trénovali sme na to, aby sme takto hrali. Vyhrať prvé štyri zápasy bolo naším cieľom. Splnili sme ho a ideme ďalej, uvidíme čo to prinesie. Verím, že ak budeme hrať ako doteraz, budeme stále víťaziť. Už v prípravných zápasoch sme ukázali, že máme silu a zatiaľ nám to vychádza,“ zakončil dravý novozámocký útočník.

Najnovšie z klubu: MHC Nové Zámky

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk