HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Budujeme si rešpekt v slovenskej lige, hovorí obranca Burt
zdroj: TASR

Budujeme si rešpekt v slovenskej lige, hovorí obranca Burt

Kto očakával jednoduché víťazstvo Trenčína proti nováčikovi Tipsport ligy z Budapešti, zostal sklamaný. Po víťazstve nad majstrovskou Banskou Bystricou nebol tím z Maďarska ďaleko od ďalšieho víťazstva.

Piatkový podvečer priniesol v Trenčíne zaujímavý hokej. Dukla bola proti MAC Budapešť veľkým favoritom, ale papierové predpoklady sa veľmi nenaplnili. Snaživí hostia určovali gólový scenár zápasu, domáci ich aktivitu dorovnávali. Konečný rezultát síce hovorí v prospech Dukly, no súper zanechal na Považí veľmi sympatický dojem. "Hrali to isté, čo s Banskou Bystricou. V zadných radoch sa s pukom zbytočne nehrali. Snažili sa o jednoduchú hru. Puky nahadzovali a snažili sa dostávať do brejkov. Urobili sme viacero hlúpych chýb, ktoré by sa nám do budúcnosti nemali stávať. Uznávam kvality súpera, ale zápas bol o tom, čo všetko sme im dovolili,“ povedal po záverečnom klaksóne Peter Ölvecký.

32-ročný zakončovateľ sa na súpisku Dukly vrátil po zdravotných problémoch. Hneď v úvodnom stretnutí si otvoril sezónny gólový účet, keď v prvej i druhej tretine dorovnal vedenie Budapešti. Prvé dve strely sa zatrepotali v sieti Miklósa Rajnu. "Zápas pre mňa nebol jednoduchý. Tri týždne som netrénoval. Na ľade som bol iba párkrát. Ešte to nie je ono. Potrebujem trocha času. V nedeľu nás čaká zápas, potom deň voľna, takže sa budem poctivo pripravovať,“ pokračoval Ölvecký.

Práve príchodom Ölveckého po zranení a Petra Sojčíka po skončení trestu sa formácie vojakov rozpadli. Novovzniknutým päťkám viackrát viazla súhra, čo šikovní hostia dokázali využiť. "Deň pred zápasom sme v tomto zložení trénovali prvý raz. Neboli sme zohraní. Sezóna sa iba začína. Dva body sú pre nás dobré. V nedeľu ideme naplno do ďalšieho zápasu,“ doplnil s odhodlaním niekdajší hráč NHL.

1W5A6139 Olvecký
Petr Olvecký (Vladimír Chramazda)

Zaujímavosťou v závere stretnutia bolo, že maďarský celok sa nezameral na bránenie remízového stavu. Až do poslednej sekundy sa pred oboma bránkami bojovalo o víťazný gól. "Nevymýšľali, hrali jednoducho. Nehrali ultraofenzívne, ale ukázali kvalitu. Vo svojom strede majú viacero reprezentantov a kvalitných cudzincov. Hokej sa rozvíja a je náročné hrať s hociktorým mužstvom,“ dodal na záver Ölvecký.

Spokojnosť prevládala v kabíne hostí. Ako prvý z nej vyšiel obranca druhej formácie Camerom Burt. Šikovný zadák dobrou náladou nešetril. "Som spokojný. Z Trenčína berieme bod, hoci sme mohli brať i všetky. Bol to dobrý zápas. Možno viac ako o bodu tu šlo o to, že si budujeme rešpekt v slovenskej lige. Podobnými výkonmi sa nám to podarí,“ povedal.

Hra MAC Budapešť bola mimoriadne jednoduchá a založená na dobrom korčuľovaní. Hostia si dokázali vypracovať viacero samostatných nájazdov a iba vďaka Valentovi nestrelili viacero gólov. Treba uznať, že po korčuliarskej stránke boli včera lepším tímom. "Sme na začiatku cesty. Od úvodnej sekundy sme v Trenčíne hrali dobrý hokej. Nadviazali sme na to, čo sme ukázali doma proti Banskej Bystrici. Ak pôjdeme podobnou cestou, môžeme dosiahnuť úspechy,“ pokračoval detroitský rodák.

Atmosféra na tribúnach je na začiatku sezóny v Trenčíne skvelá. Napriek ťažko sa rodiacemu víťazstvu sa fanúšikovia celý čas bavili, čo dodávalo sily hráčom na ľade. "Niekedy som nepočul vlastného slova. Stále kričali. Na lavičke som cítil veľkú energiu. Pomohli svojim i nám,“ dodal na záver Burt.

Najnovšie z klubu: Budapest MAC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk