HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Lantoši chválil ligu, Radivojevič si servítku pred ústa nedával
zdroj: TASR

Lantoši chválil ligu, Radivojevič si servítku pred ústa nedával

Ako na hojdačke. Tak by sa v krátkosti dali opísať výkony „Corgoňov“. Kým na domácom ľade zostávajú aj po nedeli bezchybní, na vonkajších klziskách to „hapruje“. Včera proti nim nastúpil vekovo starší, ale za to skúsenejší tím, ktorý sa navyše nebál hrať tvrdo.

„Dôležité bolo, že sme ustáli oslabovky. Chalani to perfektne ubránili, Trenčania začali byť nervózni. V našom prípade bolo podstatné, že sme udržali pokoj v hlavách,“ začal Róbert Lantoši. „Boli veľmi nepríjemní, Trenčín je veľmi dobrý tím. Proti nim sa vždy hrá ťažko. O to viac nás teší, že sme to zlomili v tretej tretine.“

„Môj dom, môj hrad“ platí v prípade Nitry do bodky.  „Bielo-modrý“ stroj sa však zasekáva na vonkajších zápasoch. „Doma sa hrá vždy lepšie, je to úplne o niečom inom. Fanúšikovia nás povzbudia a posunú vpred. Musíme ale zmeniť vonkajšie zápasy, keď chceme pomýšľať na play-off. Potrebujeme zbierať body a vyhrávať aj tam.“

Začiatok nového ročníka Tipsport ligy je, čo sa výsledkov týka, riadne zamotaný. Po odohratí piatich, resp. šiestich zápasov, sú v prvej trojke okrem Košíc aj Nové Zámky a Liptovský Mikuláš. Zo štvrtého miesta im na chrbát dýchajú práve Nitrania. „Určite situáciu v lige ovplyvnili aj dva nové maďarské tímy. Všetky zápasy boli, aj sú ťažké. Táto súťaž sa posunula dopredu. Hrajú tu kvalitné mužstvá a výborní hráči. Budeme musieť podávať spoľahlivé výkony, aby sme vyhrávali,“ nechal sa počuť 22-ročný prievidzský rodák.

Nitra - Trenčín (23.9.2018) (4 obrázky v galérii)

Počas leta bol pod Zoborom veľký prievan, nezostal kameň na kameni. Jednotlivé formácie však naberajú čoraz stabilnejšie kontúry. V elitnej „lajne“ (Blackwater, Slovák, Lantoši) funguje chémia. „Som rád za dôveru, ktorú mi tréneri dávajú. Snažím sa to na ľade koučom a chalanom splatiť. Sme jeden tím. Hráme všetci za jedného a jeden za všetkých. Toho sa musíme držať. Minulú sezónu, keď som prišiel do Nitry, som v tejto formácii začal hrávať. Niečo máme natrénované už z minulej sezóny. Dúfam, že to takto bude pokračovať aj naďalej,“ skonštatoval s ôsmimi bodmi najproduktívnejší hráč súťaže, Róbert Lantoši. Spoločnosť na čele produktivity mu robia Ladislav Nagy, Andreas Štrauch a Patrik Svitana.

Na opačnej strane barikády mali ťažké srdce na hlavného arbitra. „Len jednu vec poviem k pánovi rozhodcovi. Myslím si, že toto je dohra ešte minulého roka, keď sme ho vetovali po prvom finále.  Možno treba pozrieť aj štatistiky, že koľko hráčov nám vždy vyhodí do konca zápasu. Dovolím si tvrdiť, že vždy, keď nám pískal, niekto nedohral stretnutie. To sú situácie, ktoré veľmi ovplyvnia zápas. Neviem, aké sú pravidlá. Ja neviem, či oni tie pravidlá vedia, možno my ich nevieme. Niektoré fauly, ktoré pískali a naopak nepískali...To je ostuda,“ rozčarovane hodnotil kapitán Dukly, Branko Radivojevič.

V 53. minúte duelu dostali Trenčania dva klince do rakvy. Prvý v podobe gólu z hokejky McCormacka a druhý, keď za nešportové správanie putoval pod sprchy Radivojevič. „Bol to dobrý hokej. Mohlo to byť aj lepšie, keby to niektorí nechali hrať. Z tohto zápasu sme si určite zaslúžili nejaký bod. Bohužiaľ, nepremenili sme šance. V niektorých fázach sme boli lepší. Hovorím, dnes nám nebolo umožnené vyhrať,“ ukončil rozhovor Radivojevič.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk